Олег Недава: Ми здатні кардинально змінити екологічну ситуацію

«Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідне рішення підтримали 256 народних депутатів.

Після знищення системи екологічного аудиту і екологічної експертизи (а це відбулося саме у парламентській залі у 2012 році), українські екологи вкрай стурбовані ситуацією в українському довкіллі.

За оцінками вчених, промисловими підприємствами і транспортом України щороку здійснюється викидів близько 6 млн тонн забруднюючих речовин, що становить 150 кг на кожного громадянина країни. У водні басейни потрапляє більше 14 млрд м3 стічних вод, або близько 300 тис. л у розрахунку на кожного мешканця.

Деструктивний характер природокористування постійно породжує нові гострі екологічні проблеми, що свідчить про кризовий стан нинішньої державної політики природокористування.

Забруднення повітря та річок, виснаження ґрунтів, вирубка лісів, знищення здатності природного середовища до самоочищення та самовідновлення – це загрози, які нинішнє покоління залишить у спадок нащадкам, якщо ми не схаменемось. Окремі території вже зараз є зоною екологічного лиха.

ОВД майбутньої господарської на довкілля сприятиме ухваленню екологічно грамотних управлінських рішень.

За допомогою визначення можливих несприятливих дій, оцінки екологічних наслідків того чи іншого проекту, а також врахування громадської думки і розробки заходів зі зменшення негативного впливу ми здатні кардинально змінити ситуацію», — написав на своїй сторінці facebook заступник голови комітету з питань екополітики Олег Недава.

Олег Недава також вказав про ще одне важливе рішення парламенту у сфері охорони довкілля — законопроект № 3259 «Про стратегічну екологічну оцінку». Його за основу підтримало 239 народних депутатів.

«В Україні на даний час державне планування – створення законів, державних програм і планів, підготовка урядових документів – відбувається без врахування їх впливу на довкілля.
До чого це призводить ми з вами бачимо на прикладі тих техногенних аварій, які останнім часом все частіше відбуваються в Україні.

Навколишньому середовищу і здоров’ю людей завдається непоправна шкода. Ми дуже неощадливо використовуємо національні природні ресурси, по суті розбазарюємо те, що має належати не лише нам, але й наступним поколінням.

Держави Центральної та Східної Європи ще у 2003 році у нас, у Києві, підписали Протокол про стратегічну екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті до Конвенції ЕСПО з метою зміцнення міжнародного співробітництва в галузі оцінки транскордонного впливу на довкілля та здоров’я.

Метою закону, який розглядався сьогодні, є запровадження в Україні природоохоронних механізмів впливу на державні рішення у сільському і лісовому господарстві, риболовстві, енергетиці, промисловості, включаючи транспорт, управлінні відходами і будь-яких інших проектах, які потребують оцінки впливу на навколишнє середовище згідно з національним законодавством.

Прийняття законопроекту сприятиме адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», — вказав Олег Недава.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


СКАНДАЛ. Оккупанты объявили многоэтажки у моря в Крыму «стратегическими объектами»

На полях Ялтинского международного экономического форума были озвучены планы оккупационных властей увеличить объемы жилищного строительства. Заместитель председателя правительства России Дмитрий Козак потребовал не застраивать побережье,…В РФ «дед» вырезал на лбу солдата слово из трёх букв

Гарнизонный военный суд российского Екатеринбурга завершил рассмотрение очередного уголовного дела о дедовщине в армии. На скамье подсудимых оказался старослужащий Богдан Хасанов: его обвинили в доведении…ВСУ напомнили Зеленскому, кто воюет в «ЛДНР»

В ВСУ прокомментировали слова Владимира Зеленского о «повстанцах» на Донбассе. Так, кандидату на главный пост в стране напомнили, что в Украине «повстанцев» нет,  передает УКРОП…


ТЕРМІНОВО. В Одесі горить ТЦ. ВІДЕО

В Одесі загорівся будинок, у якому розташований торговий центр «П’ятий елемент» на вулиці Черняховського. Через сильне задимлення з 12-похервіки евакуювали відвідувачів та працівників. За словами…


Лукашенко «опустил» путинскую нефть

Похоже, истощение российских нефтяных месторождений, о котором давно говорили специалисты, наступило гораздо быстрее, чем предполагалось. Вместо стандартной экспортной смеси марки Urals поставщики стали гнать по…СРОЧНО. Около здания правительства произошел взрыв

В Кабуле возле здания здания министерства коммуникационных и информационных технологий прогремел взрыв. Об этом сообщает телеканал 1TV со ссылкой на представителя МВД Афганистана Насрата рахими, передает УКРОП. По его…


Скабеева похвалила Зеленского за то, что назвал повстанцами боевиков «ЛДНР»: «Владимир, ты молодец». ВИДЕО

В ответ российская журналистка Скабеева похвалила Зеленского за такой шаг, назвав его первым украинским политиком, который назвал повстанцами боевиков самопровозглашенных республик на территории временно оккупированного…


Президента Перу отправили в СИЗО

Прокуратура Перу приняла решение повторно направить в следственный изолятор экс-президента Перу Педро Пабло Кучински, который является фигурантом громкого дела о коррупции, пишет УКРОП со ссылкой…


СБУ та Кабмін провели міжвідомчу нараду

У Києві під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбулася міжвідомча нарада експертної групи з питань створення дієвого механізму із захисту об’єктів критичної інфраструктури, пише…За матеріалами СБУ засуджено бойовика «ДНР»

За матеріалами СБ України до десяти років позбавлення волі заочно засуджено бойовика терористичної організації «ДНР» на прізвисько «Кот», пише УКРОП із посиланням на ssu.gov.ua. Оперативники…