Олег Недава зустрівся з радником з політичних питань Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Майклом Хенінгом

Під час нещодавнього візиту у США я мав тривалу бесіду з головним радником з політичних питань Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Майклом Хенінгом, який розповів про поточні Проекти Агентства в Україні, повідомляє народний депутат України Олег Недава УКРОП.

Вже 9 грудня, не відкладаючи справу в довгу шухляду, відбулася зустріч з начальником відділу розробки та координації програм Регіональної місії в Україні, Білорусії й Молдові Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Девідом Хетчем , та його заступником Грегорі Олсоном.

В процесі спілкування по-перше, я розповів про свою діяльність як депутата Верховної ради, окреслив коло питань, якими опікуюсь на державному рівні. Відбулася жвава дискусія щодо підготовки та реалізації значної кількості стратегічних документів розвитку України.

Американським колегам було запропоновано об`єднати зусилля та прийняти участь у роботі Національної платформи Сталого розвитку.

Допомога у процесі інклюзивного та колегіального стратегічного планування за ініціативи громад, результатом якого стане створення та фінансування проектів місцевого економічного розвитку вкрай актуальна, особливо з урахуванням озброєного конфлікту.

По — друге презентував діяльність ГС «Програма ДОНБАС», де я є головою опікунської ради, розповів про досвід нашої громадської спілки та результати її роботи в частині співпраці з міжнародними проектами на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ: Олег Недава: В Україні розпочалась нова програма підтримки місцевого самоврядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Тематика зустрічі стосувалася, у першу чергу, ситуації на Сході України. Намагався запевнити співрозмовників у необхідності та важливості розширення географії на Донецьку та Луганську області таких програм USAID як «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE), «Лідерство в економічному врядуванні (ЛЕВ)», «Підтримка розвитку сільського господарства та сільських територій», «Економічні можливості постраждалим від конфлікту».

Наприклад, питання децентралізації. Програма DOBRE — це 5-річний проект який допомагає підвищити спроможність новоутворених об’єднаних територіальних громад ефективно реагувати на соціальні запити завдяки ефективному управлінню ресурсами, підвищенню якості комунальних послуг, стимулюванню місцевої економіки та підвищенню рівня залучення громадян.

Громадянам віддалених сіл також потрібне надання якісних та своєчасних публічних послуг, що також є одним з напрямків проекту. Хіба все це не потрібно Донбасу?

Метою Програми USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» є допомога людям, які постраждали внаслідок бойових дій на Сході України, знайти роботу з гідною оплатою праці або ж опанувати нові вміння для того, щоб утримувати себе та свої сім’ї, заснувати або ж перенести малий бізнес на мирні території.

Проект також передбачає можливість підвищити спроможність організацій громадянського суспільства та учасників з бізнесу/приватного сектору, які надають підтримку людям, постраждалим від конфлікту – внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим військовослужбовцям та членам приймаючих громад, в тому числі жінкам та людям з інвалідністю.

На моє глибоке переконання, передусім цього потребують території які прийняли найбільшу кількість переселенців, а саме Донецька та Луганська. Так як там не реалізувати Програму?!

Програма «Єдина громада» має на меті подолати розмежування та сприяти розбудові єдності та довіри у тих територіальних громадах, які потерпіли від конфлікту в Україні. Заходи передбачають залучення основних впливових учасників – таких, як керівники місцевих органів влади, працівники ЗМІ, громадські активісти тощо.

Основою стане триєдиний підхід, побудований на безпосередньому спілкуванні та взаємодії у середині громад, який уможливить обмін досвідом і навичками, забезпечення довіри та єдності між внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та місцевими жителями. Девід Хетч підтвердив, що дана Програма охопить і вищеназвані регіони.

Наприкінці цікавої бесіди я передав пакет пропозицій щодо участі ГС «Програма Донбас», органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей у поточних Проектах Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Фахівці Регіональної місії запевнили у продовженні діалогу.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ
Loading…

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИВ Москве убит легендарный советский хоккеист

Легендарный советский хоккейный вратарь Виктор Толмачев обнаружен убитым в своей московской квартире, сообщил в воскресенье «Интерфаксу» осведомленный источник, пишет УКРОП. «В квартире на Открытом шоссе было обнаружено…


В Финляндии готовится закон, позволяющий двум женщинам быть матерями одного ребенка

Законодательная комиссия парламента Финляндии поддержала инициативу узаконить материнство двух женщин четырнадцатью голосами против трех. Если поправка в закон будет принята, однополые пары, которые хотят быть…


Министр Януковича стал «нищим»

В Украине суд арестовал все имущество и банковские счета бывшего министра МВД Виталия Захарченко, передает УКРОП. Наложен арест на все движимое и недвижимое имущество, а также денежные…


Во Львове десятки людей отравились рыбой

В результате острого отравления копченой рыбой во Львове были госпитализированы 32 человека. Об этом сообщает издание Zaxid.net, передает УКРОП. В результате отравления 30 человек поступили во Львовскую…


Ярош рассказал, как победить Украине

Добробаты по всеобщему признанию внесли весомый вклад в борьбу с российско-террористическими войсками на Востоке Украины. О важности добровольческого движения и причинах, почему затягивают с принятием…


В США вышло пособие о войне с Россией

Армия США опубликовала «Пособие по российскому военному делу нового поколения», которое предназначено для повышения информированности американских военных о тактике России в гибридной войне, пишет УКРОП…


Хотели убить из-за овощей: Боевики «ДНР» показали невредимого Тимофеева

Несколько подконтрольных «ДНР» телеканалов вечером выпустили сюжеты с «министром доходов и сборов» Александром Тимофеевым, на которого утром, по сообщениям местных и российских СМИ, якобы было…


В Швеции пьяные капитан и штурман из РФ посадили на мель грузовое судно. ФОТО

В Швеции к югу от порта Оскарсхамн село на мель грузовое судно, капитан и штурман которого в момент происшествия были в состоянии алкогольного опьянения, передает УКРОП. 37-летний…