Новорічне дерево. П’ять причин купувати справжню ялинку

Купуючи природне дерево, ви не підтримуєте забруднення навколишнього середовища поліпропіленом, але обирайте лише ті ялинки, які мають бирки системи електронного обліку, зазначає УКРОП із посиланням на Ресурс.

Напередодні Нового року усі метушаться, поспішають закінчити усі справи і повністю бути готовими до святкових днів. Комусь важливо, щоб усі традиції були витримані, комусь – щоб не було ніякої схожості з минулим роком.

ЧИТАЙТЕ: ПВК «Вагнера» — приватна армія Путіна. Викрито

Багато кому муляє питання, яку ялинку поставити вдома: справжню чи штучну?.. Для багатьох це питання естетики, а для когось – екології.

Маркетологи розхвалюють штучні ялинки, вказуючи на їх довговічність, міцність, естетичність і економічність. Але для балансу треба похвалити і природні ялинки.

То ж ловіть п’ять переваг на користь природного новорічного дерева.

1. Це традиційно

Очевидно, що ялинку ставлять за традиціями новорічних свят. Навряд чи полівінілхлорид або монофіламентні нитки, чи поліпропілен у формі ялинки буде даниною традиціям.

Тільки природне хвойне дерево створює атмосферу зимового свята, дарує неперевершений аромат та природну красу. Так-так, після штучних ялинок усі справжні дерева здаються не такими ж уже й гарненькими, бо вони і є не ідеальні, а природні. Все прямо як у людей.

2. Це органічно

У дім має потрапляти більше натурального, ніж пластикового чи поліетиленового. Купуючи природне дерево (хоч і зрізане) ви орієнтуєтесь на органічне, ви не підтримуєте забруднення навколишнього середовища поліпропіленом та іншими штучними речовинами. Рано чи пізно штучне дерево зламається, втратить свій блиск чи банально набридне. Після цього воно потрапить на десятки, а то й сотні років на смітник.

Природне дерево, за бажання, можна використати після свят як корм для тварин, паливо чи для рибництва. Звичайно, це досить символічне використання святкових «відходів», але це важливо для багатьох. Та навіть якщо справжня новорічна ялинка після свят потрапить на смітник, за 5-10 років від неї не залишиться й сліду.

3. Це національний товар

Ви бачили імпортну новорічну ялинку на базарі? Отож! Якщо ви купили природне хвойне дерево, то підтримали вітчизняного виробника. І не просто вітчизняного, а скромного сільського. Бо новорічні дерева вирощуються на плантаціях у лісогосподарських підприємствах. Купуючи ялинки, ви підтримуєте простих українців, які працюють далеко від великих міст, там, де роботи не так багато. На плантації, де зрубано дерева перед новорічними святами, вже наступного року будуть висаджені нові дерева для наступних свят. Хоча, якщо бути відвертим, для багатьох лісогосподарських підприємств вирощування новорічних ялинок – це більше соціальний проект, ніж заробіток. Так чи інакше, купуючи штучну ялинку, ви переважно підтримуєте економіку інших країн, зокрема Китаю.

4. Це товар подвійного призначення

Природне дерево – не обов’язково зрубане. Воно може бути і живе. Це ідеальний варіант. Ви маєте новорічне дерево у горщику з землею, яке можна висадити весною. З цим є більше клопоту, але ж і свято з природною ялинкою, та й дерево живе. У найбільш цілеспрямованих до старості може з’явитися власне зелене насадження.

5. Це пізнання нового

У світі немає двох повністю однакових природних дерев. Дітям у домі буде набагато цікавіше бачити кожного разу нові дерева різної форми, з іншими відтінками хвої та розміщенням гілок. Для когось це занадто банально, а для когось – пізнання природи. До того ж, українці на новорічні свята часто використовують як дерева ялини, так і дерева сосни і ялиці. Не кожен пересічний дорослий може розрізнити такі дерева, а для дітей – це вивчення природи.

Ну й найголовніше. Все, що написано вище, стосується лише легальної торгівлі новорічними деревами, які мають бирки системи електронного обліку і їх походження можна відслідкувати. Для цього можна скористатися мобільним додатком Ялинка.info або сайтом www.yalynka.info.

Якщо «ялинка» куплена на стихійному ринку без будь-яких документів і спеціального маркування, то це, на жаль, прямий удар для природи і прирівнюється до простого побутового жлобства.

Андрій Білоус, доктор наук, Національний університет біоресурсів і прориодокористування України

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

В мире стремительно растет количество природных катаклизмов

Гражданам большинства стран мира эта зима принесла много не совсем положительных эмоций. Так, некоторые эксперты начали говорить о глобальном похолодании: на некоторых территориях температура снизилась…
Мычание ягнят

В Сети все чаще попадаются видео из каких-то глухих углов РФ, в которых местные жители с ужасом показывают огромные территории спиленного китайцами леса или горы…


Больные места Ляшко. Сможет ли он остаться для конкурентов «Неуловимым Джо»

Всякие выборы и уж тем более президентские не обходятся без войны компроматов и черного пиара. Как сообщает УКРОП, «ДС» пробует определить чувствительные места главных кандидатов, по которым…


Пинчук заказал отчет для Януковича, из-за которого Тимошенко оставили в тюрьме, — СМИ

Олигарх Виктор Пинчук оплатил отчет юридической компании Skadden, которая признала дело Юлии Тимошенко политически немотивированным. Об этом пишет Financial Times со ссылкой на документы Министерства…


Боровой резко высказался о независимости Беларуси и Лукашенко: «Это просто часть территории России – колония»

Российский оппозиционер заявил, что Беларусь уже давно не независимое государство, поскольку фактически является колонией страны-оккупанта с особым статусом. Оппозиционный политик РФ, экс-депутат Госдумы Константин Боровой утверждает, что…


«В Новороссии живут великороссы!» Пропагандист Путина оскандалился теорией об Украине

Российский пропагандист, член президиума Академии геополитических проблем Араик Степанян заявил, что страна-агрессор не должна отказываться от Украины, поскольку там живут ее граждане — вымышленные «великороссы»….


Боевики «ДНР» назвали своего фаворита на выборах президента Украины: Соцсети удивлены неожиданным выбором

Боевики «ДНР» неожиданно начали крайне активно включаться в президентскую гонку в Украине, намекнув на своего фаворита, которого они бы хотели видеть украинским президентом, сообщает УКРОП…


Тегерану предсказали скорую катастрофу

Ученые Немецкого геологического исследовательского центра в Потсдаме выяснили, что Тегеран, столица Ирана и один из крупнейших городов Азии (население превышает 13 миллионов человек), быстро проседает. Некоторые…


«Это был не Путин!» Всплыл неожиданный факт о поездке президента РФ по Крымскому мосту

Президент Российской Федерации Владимир Путин не присутствовал на открытии незаконно построенного оккупантами Крымского моста. Как сообщает УКРОП такое мнение высказал старший научный сотрудник Института водных проблем…