На Луганщині перекрито канал контрабанди до Росії культурних цінностей. ФОТО

Міловський районний суд Луганської області засудив 28-річного місцевого мешканця, який намагався контрабандою вивезти з України до Росії три старовинні ікони. Як повідомляє УКРОП, про це інформує прес-служба Управління СБУ в Луганській області.

19 березня цього року в районі селища Мілове зловмисника затримали співробітники СБУ.

Громадянин, який намагався переправити через кордон антикварний вантаж, уже потрапляв у поле зору правоохоронців у зв’язку з можливою причетністю до контрабанди культурних цінностей. З’ясовано, що цього разу предмети релігійного мистецтва були придбані на території України та передані йому для переправлення через державний кордон. У Росії на них чекав замовник, до якого ікони мали потрапити через низку посередників.

ЧИТАЙТЕ: У Мар’їнці СБУ провела акцію «Конституція – оберіг нашої держави». ФОТО

Експертизою встановлено, що вилучені в нього витвори іконопису датуються кінцем ХІХ — початком ХХ століття та становлять історичну й культурну цінність. Одна з ікон має срібний оклад з авторським знаком майстра.

Суд визнав правопорушника винним у замаху на контрабанду історико-культурних цінностей та засудив до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном 2 роки.

Іконописні твори конфісковано в прибуток держави. Невдовзі вони поповнять музейні експозиції.

IMG_2031

IMG_2032

IMG_2030
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Loading…