«Межигір’я»: Що робити з резиденцією екс-диктатора? Шокуючі ФОТО

Журналіст «Ресурсу» прогулявся територією нацпарку «Межигір’я» та з’ясував, як господарюють у колишньому лігві президента-втікача, пише УКРОП.

ФОТО з сайту Ресурс

Туризм є, грошей немає

Екс-резиденцію Януковича українці сприймають як символ корупції української влади, тому й цікавість до цього туристичного об’єкта не вщухає. Влітку, на вихідні тут не знайдеш вільного метра, а машину вкрай складно припаркувати. На уїкенд в теплу пору року сюди приїжджають тисячі туристів, наповнюючи скарбницю екс-резиденції. Скільки заробляє національний парк ніхто так достеменно і не знає. Як ніхто не знає, скільки саме грошей з цих прибутків йде на утримання резиденції, яка отримала статус національного парку.

ЧИТАЙТЕ: «Украина ни на кого не нападала и ведет войну, защищаясь от фашизма Кремля»: Сильные слова экс-главы Литвы. ВИДЕО

За даними керівництва «Межигір’я», нацпарк щорічно заробляє орієнтовно 30 мільйонів гривень. Багато це чи мало — сказати складно. Середня ціна квитка – 100 грн. У зимовий період відвідувачів у нацпарку дуже мало, тоді як літом сюди приїжджають понад 500 осіб в будній день. У вихідні кількість відвідувачів може сягати до 2-4 тисяч на добу.

ФОТО з сайту Ресурс

Водночас, нацпарк чимало заробляє й на додаткових послугах. Це як звичайні екскурсії, так і віп-оглядини, продаж сувенірної продукції, різноманітні розваги, відвідування кафе.
Що стосується самих витрат, то вони також значні. Зароблені кошти йдуть на виплату заробітної плати працівникам (тут працюють сотні людей, зарплата – від 250 грн на день). Також фінансується ремонт і утримання територій.

ФОТО з сайту Ресуср

Колишня резиденція президента-втікача нині витрачає значні суми на утримання тварин зоопарку, кінологічного центру (кількість собак у вольєрі, за словами працівників, зросла з 17 до 100). Собаки та коні тут стали у нагоді для реабілітації дітей та військовослужбовців. Водночас, на цій території досі проживає орієнтовно 70 вимушених переселенців з Донбасу та Криму. Частина грошей від доходів йде на їхнє утримання.

«Межигір’я» зараз потребує капітального ремонту. На утримання такого величезного, площею 140 гектарів, комплексу потрібні десятки мільйонів гривень. Після втечі Януковича територія господарства залишилася без інвестицій. Нацпарк не отримує бюджетних коштів, а тому може розраховувати лише на власні доходи. Чималі гроші йдуть на оплату електроенергії, опалення, споживання побутового газу. Але про дебет-кредит нацпарку дізнатися неможливо, бо дирекція не афішує, скільки саме резиденція заробляє та витрачає. Так, територія «Межигір’я» взимку погано прибирається від снігу. Більша частина території вкрита шаром льоду і снігу. Через що й пересуватися тут вкрай складно, а спуститися вниз до Дніпра — зовсім небезпечна мандрівка.

ФОТО з сайту Ресурс

На жаль, потрапити до серця резиденції – палацу «Хонка» наразі неможливо. Про це треба домовлятися окремо, що трохи засмучує. Водночас, в самому палаці горить світло, однак, що там відбувається, дізнатися неможливо, бо вікна щільно завішені шторами.

Гетто для тварин?

Зоопарк став візитівкою комплексу. Про улюбленців екс-президента – африканських страусів ходили легенди.

ФОТО з сайту Ресурс

Наразі зоопарк виглядає жалюгідно. Диктатор не надто переймався тваринами, вони слугували йому, ймовірніше, розвагою. Нормальних умов, для, навіть своїх улюблених страусів, він не створив. На невеликій площі, розміром з пару гектарів, розташовані десятки вольєрів для різних видів тварин. Розміщені вони дуже хаотично. Дикі лісові тварини проживають поряд із птахами з Африки.

ФОТО з сайту Ресурс

Попри те, що територія комплексу величезна, тварини перебувають у вкрай тісних вольєрах. Їхні будиночки майже не рятують від морозів, бо вони ніяк не утеплені. Якщо за Януковича частина звірів була розміщена біля річки, де багато простору, то зараз майже всі вони сконцентровані нагорі, де дуже мало місця. Фактично, це зроблено для розваги публіки, бо так глядачам краще розглядати тварин. У вольєрах — повна антисанітарія. Так, дикі кабани провалюються у багнюку і ледь-ледь там пересуваються.

ФОТО з сайту Ресуср

Очистити вольєр від багна ніхто не планує, як і організувати тваринам нормальне харчування. Всі мешканці зоопарку, які траплялися, були дуже голодні, всі вони підходили в пошуках печива чи хлібця, однак на  вольєрах були попереджувальні написи про заборону  відвідувачам годувати тварин. Якщо дирекція забороняє це робити людям, то чому тоді сама не дбає про харчування, не годує нормально тварин? Не зрозуміло, на які справи йдуть ті 120 гривень, які беруть за вхід? Невже за такі гроші не можна забезпечити гарні умови для тварин?

ФОТО з сайту Ресурс

Раніше звірі сюди потрапляли через забаганки Януковича. Ніхто не думав про їхній комфорт, головне — догодити хазяїну. Після втечі екс-президента про безпеку та комфорт тварин так ніхто й не подбав, хоча їхня кількість зросла. В такому вигляді нацпарк не можна вважати місцем сучасного відпочинку європейського типу. Як можна милуватися краєвидами та розкошами, коли поруч тварини продовжують  перебувати у вкрай скрутних умовах.

На мою думку, адміністрації комплексу було б краще віддати чи продати тварин європейським зоопаркам, які створять тваринам комфортні умови життя. Заощаджені гроші, які йдуть на утримання звірів, можна спрямувати на розвиток туристичної інфраструктури «Межигір’я» та ремонтні роботи.

В пошуках доброго господаря

Пройшло немало часу, але влада так і не визначилася, що буде з цим комплексом. «Межигір’я» колись відібрала у монастиря радянською влада і перетворила його на державну резиденцію для партійної номенклатури. Пізніше Янукович її «прихватизував», і використовував для задоволення своїх забаганок. Після перемоги Революції гідності нова влада довго не знала, що робити з цим символом корупції. То хотіли його приватизувати, то перетворити на табір для переселенців, то зробити курортно-рекреаційним комплексом.

ФОТО з сайту Ресурс

Минуло вже майже 6 років, а «Межигір’я» так і не отримало свого власника, який би відповідав за його розвиток. Януковича тут більше немає, а комплексу потрібні десятки мільйонів гривень на утримання, оновлення та ремонт. Нині резиденція передана Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, що отримані від корупційних та інших злочинів (АРМА). Наразі відомство так і не змогло провести конкурс з обрання на посаду управителя колишньою резиденцією. Що буде далі з нацпарком достеменно не відомо. Наразі майно комплексу арештувала Генпрокуратура в рамках судового процесу над Януковичем. Тобто, навіть державний статус національного парку — під великим питанням.

Експропріація на користь експропріаторів

Вічна біда будь-якої революції — бажання легкої наживи певної частини революціонерів. І, особливо, це стосується «Сухолуччя». Нагадаю, саме того, що разом з «Межигір’ям» став символом панських розкошів Януковича. Давно біглого. Але це не заважає його експропріаторам використовувати захоплене в держави. Вже на свою користь.

ФОТО з сайту Ресурс

Доля нацпарків «Межигір’я» та «Сухолуччя» вкотре демонструє, до чого призводить безлад у державному управлінні. Країні конче потрібен єдиний державний власник, який зможе ефективно розпоряджатися всіма нацпарками та заповідниками, а також звітуватиме щодо результатів своєї роботи перед суспільством.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

«Крым вернется, если возродится Киевская Русь»: Российский депутат забредил полной оккупацией Украины

На российском телевидении в очередной раз отличились бредовым заявлением о захвате Российской Федерацией всех территории Украины, передает УКРОП со ссылкой на Replyua.net. Автором, оторванных от реальности…


«Подонок!» Украинцы жестко сцепились на КремльТВ. ВИДЕО

На российском телевидении произошла перепалка между украинским журналистом Владимиром Скачко и общественным деятелем Вадимом Трюханом. Поводом для конфликта стали антиукраинские высказывания Скачко, за которые собеседник…


В Китае 6-летний мальчик стал парикмахером. ВИДЕО

Китайский ребенок прославился в Интернете благодаря своим выдающимся парикмахерским навыкам. Родители 6-летнего Цзяна Хунци — владельцы салона красоты в городе Суйнин — познакомили своего ребенка…


За что будут бить Зеленского

Скандал вокруг оставшегося у Владимира Зеленского бизнеса в России – далеко не последний удар, который будут наносить конкуренты по главе «95 квартала», неожиданно вышедшему в…Применил боевую магию: Скандал вокруг настоятеля лавры получил продолжение

Своим скандальным заявлением настоятель Киево-Печерской Лавры Павел фактически признался в применении боевой магии. И сознался в умышленном убийстве. Об этом заявил основатель «Русского клуба» Александр Ваврик, сообщает…Армия РФ опять «спалилась» на Донбассе: В Донецке замечен российский «Шиповник». ФОТО

Кадры были сделаны в «столице» «ДНР» в районе магазина «Вильнюс». Новые снимки доказательств присутствия на востоке Украины армии РФ обнародовал житель Донецка, публикующийся под псевдонимом Фашик…


«Мертвые души» российской статистики

Издание «Проект» опубликовало на днях исследование об эмиграции из России, вызвавшее значительный резонанс. Методика подсчета и цифры, к которым приходят авторы исследования, могут вызывать вопросы,…


На росТВ напугали Украину ядерной катастрофой

На российском пропагандистском телевидении заявили, что если Украина будет закупать ядерное топливо для АЭС у американской компании Westinghouse, то вся превратится в Чернобыль. Угрожающее заявление…


«Правый сектор» сделал важное заявление: «У Беларуси в войне с Россией появился грозный союзник»

Украинская националистическая организация «Правый сектор» готова поддержать Беларусь, если она решится окончательно разорвать отношения с Москвой. С громким заявлением по Беларуси выступила пресс-служба «Правого сектора», передает…
Подделка продовольствия под натуральный продукт приняла угрожающие размеры

Министерство здравоохранения Казахстана признало почти 30 процентов молочной и масложировой продукции фальсифицированной, обнаружив в ходе проверок, что под видом натуральных реализуются масломолочные товары с содержанием…


Подо льдом Антарктиды обнаружена жизнь

Экспедиция, возглавляемая профессором Университета Монтаны Джона Приску, в озере Мерсер, которое располагается подо льдами Антарктиды, обнаружила бактерии, — пишет «Моя Планета», передает УКРОП. Специалистов удивил…