Матеріали розслідування журналiста Бігуса стосовно сина голови СБУ – Олега Грицака не підтвердились. Він процесуальних рішень в процесах проти активістів не приймав

Прокурора Олега Грицака, сина нинішнього глави СБУ Василя Грицака, під час Революції Гідності змусили підтримувати в суді обвинувачення проти активістів, зокрема — студентів Університету ім. Карпенка-Карого.

Про це йдеться у відповіді на запит, який BIHUS.Info надіслали з прокуратури Полтавської області. Олег Грицак сьогодні є заступником начальника цієї прокуратури.

“На той час (січень 2014 року — ред.) Грицак О.В. займав посаду рядового прокурора прокуратури, що є самою низовою ланкою прокурорських працівників, та не міг жодним чином впливати на рішення керівництва… Групу прокурорів було зобов’язано відповідно до галузевих наказів з’явитись до суду та зачитати позицію старшого процесуального керівника”, — йдеться у відповіді.

В тих судових засіданнях в Оболонському райсуді Києва Олег Грицак просив суд застосувати до студентів Вадима Ковальова і Данила Окулова, а також активіста Сергія Сімонова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тим не менше, судді вирішили застосувати до майданівців більш м’які заходи — домашній арешт.

Прес-служба прокуратури Полтавської області наголосила, що Олег Грицак не подавав апеляції на такі рішення суду, “незважаючи на бажання керівництва обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою”.

У листі-відповіді на запит також написано: “Грицаком О.В. в подальшому підтримано в судовому засіданні клопотання Окулова Д.Д. та Ковальова В.В. щодо зміни умов виконання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту — з цілодобового на нічний”.

У відповіді прокуратури Полтавської області  резюмуэться, що: “Грицак О.В. особисто слідчі дії у вказаних кримінальних провадженнях не виконував, вказівок слідчим щодо розслідування кримінальних проваджень не надавав, жодних документів останнім підписано не було”.

Цього листа редакція отримала 2 листопада, тобто через 4 тижні після того, як журналісти BIHUS.Info надіслали свій запит в рамках розслідування “Антимайдан Грицака-молодшого”. Тоді у розмові з журналістами прокурор Олег Грицак відмовився від коментарів на камеру, але пообіцяв, що на всі запитання відповідь дасть прес-служба.

Своє розслідування журналісти розпочали після того, як отримали копії трьох неопублікованих у судовому реєстрі ухвал Оболонського райсуду від січня 2014 року. В цих рішеннях вказано, що прокурор Олег Грицак просив тримати під вартою згаданих вище активістів Революції Гідності.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Пекин открыто заявил о праве забрать часть Сибири: Китайские СМИ спровоцировали громкий скандал с РФ. ВИДЕО

Между Россией и Китаем разгорается крупный скандал по поводу открытых претензий Пекина на территории Восточной Сибири России, пишет УКРОП со ссылкой на newrezume.org. ФОТО из…


Экс-сотрудник НАСА заявил, что пришельцы давно осваивают Солнечную систему

Норман Бергрун, сотрудник НАСА в прошлом, заявил журналистам, что человечество давно поддерживает контакт с инопланетянами, однако эта информация чрезвычайно секретна, соответственно, обычным людям её вряд…


Придворные сделки

В прошлую среду около ста полицейских государства Монако собрались у Дворца правосудия в поддержку своих коллег, арестованных накануне по обвинению в «торговле влиянием, пассивной коррупции…


Конец влюбленности Трампа

Помните, было время, когда президент США Дональд Трамп заявлял, что они с лидером КНДР Ким Чен Ыном влюбились друг в друга? Так вот, кажется, теперь…


Что скрывает внутри себя сегодняшний мир?

Вековой юбилей Великой войны (11 ноября 1918-го сложила оружие Германия; ее союзники капитулировали несколькими днями раньше) — это, на первый взгляд, чисто календарное событие. Не осталось ветеранов…