«Ліс рубати погано»… Це все, що ми знаємо про ліс?

Та мало чомусь  розповідають про те, як нині виживають ресурсні галузі,  лісова зокрема, як проходять будні звичайного лісівника або науковця, де беруть сили, натхнення, кошти в умовах відсутності фінансування, що відбувається з деревообробною галуззю, від успішності якої залежить і  економіка, і звичайні побутові зручності багатаьох українців.

ЧИТАЙТЕ: Окончательный развод Украины и России

Бо комусь вигідно нав’язливо насаджувати свідому думку, що все в країні погано, лісівники негідники, злодії, через це нащадкам не буде що залишити (йдеться про ліс). Цього, виявляється, достатньо, щоб посіяти в головах людей сумнів, нібито відкривши всім очі на  страшну зраду,  а насправді всіх обманути цинічними наклепами.  Тому заради об’єктивності пропонуємо  іншу думку про ліс, лісозаготівлю, роботу лісівників  очима М.GOROD.CN.UA.

фото m.gorod.cn.ua

ФОТО з сайту Ресурс

– Подібне ставлення до лісозаготівлі викриває поверхневий погляд на діяльність лісгоспу, коли люди не розуміють суті роботи лісівників, а керуються у своїх висновках переважно модним сьогодні кліше «ліс рубати погано!». Проте мало хто замислюється нині, що переважна більшість існуючих нині лісів мають штучне походження, тобто насаджені попередніми поколіннями лісівників. Такі ліси потребують постійного догляду, у тому числі й рубок – санітарних, вибіркових, освітлення та інших. Більше того, всі ліси мають свій вік зрілості, після якого настає фаза деградації. Тому заготовляти деревину потрібно своєчасно, інакше втрачається сенс роботи кількох поколінь лісівників, – пояснив ситуацію головний інженер ДП «Городнянське лісове господарство» Олександр Демянцев.

До цього слід додати ще кілька вагомих аргументів від лісівників. Майже десятиліття держава не бере участі у лісовідновленні. Створення нових лісів цілковито покладено на лісгоспи, і ці роботи проводяться виключно за рахунок лісівників. При цьому площі лісових насаджень завжди більші, ніж площі вирубок. Чимало коштів підприємство витрачає й на догляд та охорону лісів. Чого тільки варті витрати на пожежну безпеку, при тому, що ризиковий період триває більше ніж півроку! А головним джерелом прибутку підприємства лишається лісозаготівля. Очевидний і висновок: не буде лісозаготівлі та вирубок – не буде й догляду та охорони лісів.

Щоб побачити на власні очі як відбувається лісозаготівля у господарстві ми побували на двох ділянках у Невклянському лісництві. На першій з них працює бригада ТОВ «Слов’янські шпалери» з Корюківки, оснащена високотехнологічними машинами – харвестером та форвардером. Обидві для не призвичаєного ока виглядають як техніка з науково-фантастичного фільму.

Харвестер – це спеціальний лісовий комбайн, який валить ліс і розпилює колоди на частини, придатні для подальшого транспортування й переробки. Ця машина працює з коліс, без додаткових опор, валить дерева акуратно у потрібному напрямку, практично не завдаючи шкоди підліску та лісовій підстилці.

Форвардер – це сучасний трелювальник, який підбирає колоди, вивозить з ділянки та завантажує на лісовози.

фото m.gorod.cn.ua

Окрім акуратності робіт, ці машини значно зменшують логістичні витрати підприємства. Маємо можливість завантажувати лісовози замовників безпосередньо біля ділянки, без доставки на нижній склад. Прямо на ділянці проводиться й електронний облік та маркування заготовленої деревини, – розповів лісничий Невклянського лісництва Анатолій Лошик.

Прохідну рубку на іншій ділянці здійснюють вручну. Бригада з трьох досвідчених спеціалістів цілком справляється із лісозаготівлею у вибірковому режимі. Лісоруб Сергій Синельник, звалювальник лісу Юрій Редькович та тракторист Віктор Лебенок заготовляють акуратні стоси колод, залишаючи на лісозаготовці чистий та охайний майданчик.

Лісівники жартують: «Працюємо не гірше за харвестера!».

Такий дбайливий підхід – не розкіш, а необхідність, бо навесні цим самим лісівникам доведеться садити нові ліси на цих самих ділянках. Тож готують площі під майбутні культури заздалегідь. Так само заздалегідь, з науковим підходом відводяться ліси й під майбутні рубки. Тож звинувачення лісівників у знищенні лісів чи недбальстві щодо піклування про них, виглядають принаймні абсурдно. Бо сьогодні ніхто, окрім лісівників, взагалі не піклується про ліс! А так звані екологічні активісти тільки галасують… Краще б прибрали хоч один стихійний смітник.

НОВИНИ ТА РЕКЛАМА ПАРТНЕРІВ

Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ

На орбите Земли обнаружена угроза

Согласно последним данным, за всё время в космическое пространство отправились 17 тысяч аппаратов, из которых в настоящее время функционирует только 1,5 тысячи, пишет УКРОП со…


Удар по Зеленскому: В Хельсинки сделан важный шаг к новому европейскому кризису

Владимир Путин одержал большую победу: Комитет министров Совета Европы (СЕ) 17 мая на заседании в Хельсинки подавляющим большинством голосов выразил готовность вернуть России право голоса…СБУ викрила на хабарах заступника голови міської ради

Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарах заступника голови Васильківської міської ради Київщини, пише УКРОП із посиланням на ssu.gov.ua. Оперативники спецслужби встановили, що посадовець, відповідно…Что скрывает удрученная Елена Зеленская. ФОТО

Жена Владимира Зеленского Елена во время церемонии инаугурации привлекла внимание своими плохо скрываемыми эмоциями. Эксперт рассказал, что именно переживала новая первая леди Украины Психолог, психотерапевт,…СБУ викрила на хабарах доцента вишу

Співробітники Служби безпеки України викрили на систематичних хабарах доцента юридичного факультету одного з вищих навчальних закладів Закарпатської області, пише УКРОП із посиланням на ssu.gov.ua. Оперативники…