Лідер «Укропу» ховаючись в Швейцарії створив серйозні проблеми політичним союзникам

Фото: pravda.lutsk.ua

Черговий прогул Ігоря Палиці, голови Волинської облради, не здивував депутатів. Але серйозно роздратував. Адже, цього разу, йшлося про надважливе для багатьох волинських політиків – обласний бюджет. Його прийняли без участі лідера більшості. І під диктовку людей президента. За винятком кульбіту, з вилученими з проекту авторства ОДА останньої миті захищеними статтями, загалом на 25 мільйонів. Через це голова ОДА, Олександр Савченко зробив гостру заяву про маніпуляції частини депутатів.

На цьому фоні, коли президентська вертикаль в регіоні явно зміцнилася, постійна відсутність головного «укропівця» починає розхитувати монолітні ряди більшості. За інсайдерською інформацією, зсередини більшості Палиці, систему стримувань і противаг, на якій трималася більшість, почало лихоманити ще задовго до нещодавньої сесії. На якій труднощі «Укропу» засвітилися публічно.

Нагадаємо, йдеться про остаточний розпал залишків фракції радикалів, явно під диктовку людей президента. Лихоманить і «Батьківщину» -, поки що, — без серйозних наслідків для позицій «Укропу» на Волині. Подейкують, що розбрат та хитання в рядах політичних союзників зумовлене невиконаними обіцянками. «Старим» олігархам так і не вдалося сісти на грошові потоки від видобутку корисних копалин. Помпезно створене підприємство «Волиньприродресурси» так і залишилося на папері. Що не може радувати нинішніх фінансистів «Батьківщини». Тим більше, що їх старі дружні стосунки з волинськими лідерами порошенківської «Солідарності» завжди залишали шпаринку для повернення в ряди «порохоботів». Не отримали очікуваного і місцеві «свободівці». Непримиренна позиція нинішнього фактичного керівника лісового господарства Володимира Бондара, не дала пану Вітіву поставити свою людину на посаду керівника обласного управління лісо-мисливського господарства. Що вкупі з конфліктом на міському рівні Луцька поміж «Свободою» та «Укропом» не дає спокійно спати кураторам від Палиці. Що вже й казати про дрібних союзників. За нашою інформацією, їм вже кілька місяців не виплачують зарплатню. Так-так. Частина депутатів рівня, колишіх лідерів волинських радикалів, вже деякий час не отримують товстеньких конвертів. Що явно вказує на зміну планів Ігоря Палиці щодо місцевої політики.

Очевидно, політичні бюджети швейцарського діяча волинського «Укропу» вже наприкінці 2018-го перерозподілилися на підтримку загальноукраїнського кандидата в президенти від «Укропу» та бізнес-партнера Олександра Шевченка. Подейкують, що зміну орієнтирів було прийнято на закордонному кагалі, звісно, за участі самого Коломойського. Ігор Валерійович, у властивій йому панібратській формі доступно пояснив молодшим товаришам, чим загрожує другий термін Порошенка для залишків бізнесів «Привату». І настійливо порадив зосередитися на входженні в Верховну раду. Аби не залишитися знову на околиці великої української політики.

Є ще й суто шкурне питання. З глибин одразу кількох правоохоронних органів в мережі з’явилися скан-копії кримінальних проваджень щодо усього нинішнього складу керівництва облрадою. Насамперед, йдеться про санкції статті 366-ї. А це підробка офіційних документів.

ЧИТАЙТЕ: Луцк завалило снегом: Горожане возмущены бездействием властей

Цитуємо: «1. Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів —
карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, —
карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.»

Цікаво, що кримінальне провадження ведуть одночасно і в прокуратурі і в СБУ.

За деякими даними, кримінальних проваджень більше, але реально обгрунтоване саме це. І саме завдяки милій звичці Ігоря Палиці керувати справами на Волині зі свого швейцарського офісу. Річ у тому, що перші заступники Палиці – Роман Карпюк та Олександр Пирожик, (вони ж виразники інтересів головних партнерів по більшості «Батьківщина» та «Свобода»), можуть реально отримати умовні терміни. Бо підписувалися під фінансовими та господарськими документами. Під якими має підписуватися винятково сам голова обласної ради. Як бачимо з документа, який випадково потрапив нам в руки, ще восени, правоохоронці збирали докази щодо повноважень самого голови та його заступників.

Особливо ситуація неприємна для Олександра Пирожика. Саме він, як перший заступник мав необачність підписувати безліч важливих рішень – від бюджету, і до оренди нерухомості. Юристи, яких ми опитали щодо можливих наслідків для Олександра Веніаміновича, хором підтвердили їх ймовірність. Більше того, до діяльності заступників Палиці можуть застосувати і статтю про захоплення державної влади. А це вже інша санкція, з реальним тюремним сроком.

Сам Олександр Пирожик, очевидно опинився на шпагаті інтересів «Укропу» та «Свободи». Простіше кажучи Ігора Палиці та Анатолія Вітіва. І в якийсь момент може заговорити. А це назавжди змінить політичний ландшафт Волині. Якщо ж невдоволення частини «свободівців» давнім другом Тягнибока сягне апогею, то може змінитися і загальноукраїнська шахівниця. Тим більше, що молода генерація «Свободи» вже почала власну політичну гру.

Щодо самого Палиці, то ми навряд чи побачимо його в президії облради найближчим часом. Ті ж силовики фактично не приховують намірів «закрити» Ігоря Петровича. Це підтвердив і офіційний лідер «Укропу» Рубльов. Приводом може слугувати як стаття по службовій підробці, так і кримінальні провадження щодо самозахопленню влади. І навіть спроби розграбувати корисні копалини. Далі буде – як кажуть оптимісти.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИИГ взяло на себя ответственность за взрывы в Магнитогорске

Террористическая группировка «Исламское государство» взяла на себя ответственность за взрыв жилого дома и маршрутки в Магнитогорске. Об этом сообщает организация SITE Intelligence Group, которая отслеживает активность боевиков в…Немного юмора от УКРОПа

Папа-бобер пошел на охоту и поймал в реке табуретку. Вся семья собралась вечером на торжественный ужин. Сидят за столом, салфетки повязали, табуретка на столе. И…


Едут, чтобы выяснить правду: Американцы снимут фильм о перевале Дятлова

Американцы пребудут на место гибели группы Дятлова, чтобы приблизиться к разгадке таинственных смертей. Поспособствует в этом деле организация «Уральские экспедиции», которая поможет американцам достичь перевала….


В России мост упал на грузовик, есть жертвы

Железобетонная балка строящегося моста обрушилась на дорогу близ поселка Непотягово в Вологодской области, пишет УКРОП со ссылкой на rosbalt.ru. Как сообщает пресс-служба СК РФ по…


В «ДНР» перестали признавать «паспорта» «республики» и требуют предъявить настоящие паспорта Украины

Только 1600 жителей «ДНР» получили так называемый «паспорт» «республики». Такой вывод можно сделать, исходя из сообщений донецких пропагандистов, пишет блогер Серафим Смернов, передает УКРОП  со ссылкой…


«Махнем туда вежливыми людьми»: Российские сторонники Гиркина готовятся воевать за Курилы

В центре Москвы состоялся митинг против передачи островов Курильской гряды Японии, организованный псевдопатриотической общественностью России. Интересно, что в данном случае, левые и правые партии РФ…Глава «Почты России» купил апартаменты за 1 млрд рублей в элитном «особняке Тюдоров». ФОТО

Пока ФГУП «Почта России» ищет новые способы заработка в регионах, ее глава Николай Подгузов смог улучшить свои жилищные условия, купив апартаменты в элитном ЖК «Knightsbridge Private Park»…