Комунальний «сюрприз»: Що чекає на українців та як рятуватись

Найближчим часом на українців чекає черговий стрибок тарифів на комунальні послуги. Подорожчання газу призведе до підвищення цін на гарячу воду і тепло. Найбільше доведеться платити тим, хто живе в «хрущовках» і з недобросовісними сусідами, повідомляє УКРОП із посиланням на Патріоти України.

Цього року опалювальний сезон може виявитися рекордно дорогим для українців. У тарифі на тепло 70% займає енергоресурс. Якщо блакитне паливо додасть у ціні 10%, то опалення може подорожчати на 4,5%. Якщо газ подорожчає на 30%, то тариф на тепло зросте на 13,5%. З огляду на зростання заробітних плат, поетапну девальвацію гривні, збільшення цін на імпортний газ, уникнути зростання цін на комуналку українцям не вдасться.

Найбільше за опалення доведеться платити мешканцям «хрущовок». Як розповідає експерт в сфері нерухомості Лариса Ставинога, всі старі панельні будинки не відповідають сучасним вимогам енергоефективності.

ЧИТАЙТЕ: «Это вам за Крым»: 4 страны Европы затянули санкционную петлю «на шее России»

Однак, проблеми можуть виникнути і в новобудовах. Так, відповідно до закону «Про комерційний облік комунальних послуг», платіжки повинні формуватися ґрунтуючись на показниках будинкового лічильника. Якщо частина квартир встановили лічильники, а інші — ні, вартість опалення місць загального користування, за які платять і перші і другі, штучно завищуватимуть. Якщо ж мешканці в квартирах з тепловими регуляторами ставлять опалення на «0», опалюються вони за рахунок тепла, яке через стіни переходить від сусідів і місць загального користування. В такому випадку також доводиться платити за сусіда.

Загальнобудинкові втрати води, відповідно до чинного закону, діляться на всіх мешканців будинку. Тобто, якщо сусід приховує реальні свідчення свого квартирного лічильника, то за воду, яку він насправді використовував, заплатять всі мешканці будинку. «Різниця між показаннями будинкового лічильника та сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілено між усіма споживачами в багатоквартирному будинку. І якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряві труби, або хтось із сусідів» відмотує «лічильник — за це, в зрештою, доведеться заплатити всім», — пояснюють в уряді.

Лічильник на газ

Згідно із законом газові лічильники повинні встановлюватися в квартирах, однак, деякі постачальники встановили один лічильник на весь будинок. Показання такого лічильника ділять на всіх прописаних в будинку мешканців. І якщо в одній квартирі прописана, наприклад, тільки бабуся, але з нею живе троє онуків, то платити за газ вони будуть за одну людину, а витрачати в чотири рази більше. Різницю між спожитим і оплаченим блакитним паливом компенсують всі сусіди.

Що подорожчає

Тарифи на комунальні послуги пов’язані між собою. Так, якщо підняти вартість електроенергії, то збільшаться ціни на холодну і гарячу воду. Якщо ж підвищити тариф на газ, то пропорційно подорожчають опалення та гаряча вода.

На даний момент вартість комунальних послуг розраховують самі підприємства. Свої розрахунки вони направляють в НКРЕКУ, там їх перевіряють і затверджують. Виняток — тариф на блакитне паливо. Вартість газу в Україні визначає Кабінет міністрів.

Для прикладу: якщо газ подорожчає на 14%, то в Києві вартість опалення в квартирі площею 40 квадратних метрів може подорожчати з 2337 до 2664 грн., гаряча вода з 367 до 441 грн., а газ — з 70 до 79 грн. При розрахунку використовувалися нормативи споживання для сім’ї з трьох осіб.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня 2018 року збільшиться сума прожиткового мінімуму на одну особу та складе 1777 гривень (1841 гривень для працездатних громадян).

НОВИНИ ТА РЕКЛАМА ПАРТНЕРІВ

Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ

Грубые ошибки и зарубежные провалы президента Зеленского

Зарубежные визиты Владимира Зеленского анализировать сложно. Слишком уж он нов в этой роли. В результате топ-темой обсуждений становится именно поведение шестого президента Украины, а не содержательная сторона его визитов. Правда, слишком…


Крымский мост убил крымский бизнес. ВИДЕО

В преддверии традиционной прямой линии президента России Владимира Путина представители малого бизнеса Керчи в отчаянии записали к нему обращение в надежде на решение их проблем….


«Это женщина сильно больна, она просто истеричка!»: Чиновница из партии Порошенко влипла в новый скандал

Скандальная кандидат в народные депутаты от партии бывшего президента Украины Петра Порошенко Европейская Солидарность под номером 30 и председатель Васильковской районной рады Наталья Баласинович опять…
Что будет с курсом гривны после отмены в Украине обязательной продажи валюты

Украинский бизнес сможет распоряжаться валютой на собственное усмотрение. 18 июня Нацбанк принял постановление №78, которое вступило в силу с 20 июня. Им отменяется требование по обязательной продаже…Спаковал вещи и исчез в неизвестном направлении: Аброськин подался в бега

Заместитель главы Нацполиции Вячеслав Аброськин «спаковал вещи и исчез в неизвестном направлении». Об этом на своей странице в Facebook сообщил народный депутат Виталий Куприй. Он называет полицейского «оборотнем в…


Почему Зеленский не помог Меркель. ВИДЕО

Президент Украины Владимир Зеленский объяснил, почему не помог канцлеру Германии Ангеле Меркель, когда ее затрясло и начало покачивать на сильной жаре. Об этом пишет Bild….Судьи Конституционного суда поругались из-за Указа о роспуске Рады, но решение так и не вынесли

18 июня, Конституционный суд Украины на своем закрытом заседании так и не принял решение по конституционности Указа президента Владимира Зеленского о досрочном роспуске Рады. В…


«Гибриды» нарушили режим прекращения огня. ВСУ понесли потери

Вооруженные формирования так называемых «Л/ДНР» нанесли множество провокационных ударов по позициям ВС Украины, вследствие чего ООС понесли потери. За сутки 18 июня гибридная армия Российской Федерации…