В Україні хочуть заборонити використання диких тварин в цирках

В Україні в черговий раз піднімається питання захисту тварин від жорстокого поводження. зокрема, Ресурс вже писав про  експлуатацію тварин  в цирках, і як цю проблему вирішують в інших країніх світу, повідомляє УКРОП.

В Україні Мінприроди ініціює заборону на використання тварин у циркових виставах і введення адміністративної відповідальності за такі дії. Відповідний проект закону представили на розгляд Кабміну.

Але цей законопроект стосується лише заборони на використання в цирку диких тварин і не поширюється на домашніх. Про це розповів в коментарі сайту «Сегодня» заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.

ЧИТАЙТЕ: Эрдоган заявил о готовности начать военную операцию в Сирии «в любой момент»

При цьому в Мінприроди розраховують на підтримку цього законопроекту, його швидкий і результативний розгляд в Раді.

«Ми розраховуємо на підтримку, тому що ми внесли компромісну норму. У частині заборони закон набирає чинності через п’ять років. Ми даємо перехідний період, щоб можна було цих тварин перевести до реабілітаційних центрів або в зоопарки в Україні, за кордоном», – говорить Полуйко.

Зоозахисники обома руками «за» такий законопроект, але вважають, що варто заборонити використання в цирках не тільки диких, але і домашніх тварин.

«У цирках взагалі не замислюються про те, що таке тварина, дика і вільна, яку змусили за примхою дресирувальника стрибати несусвітним чином, робити неприродні рухи. Що з ним треба робити, щоб так його зламати! Йдеться про вибиті зуби, про залізні наконечники. До чого треба вдатися, щоб змусити вільну тварину робити неприродні рухи? Це злочин. Тому, звичайно ж, треба займатися цим питанням і вводити такі заборони. При цьому я б не довіряла дресирувальникам жодних тварин – ані диких, ані домашніх, адже ми ж не робимо ніяких маркерів – ця гарна тварина, а ця погана, цю вбивайте, а цю не вбивайте», – розповіла  голова ГО «Спілка вільних журналістів «Природа понад усе» Анжеліка Комарова.

У київському цирку ж вважають, що цей документ спрямований на руйнування циркового мистецтва в Україні і називають всі звинувачення в жорстокому поводженні з тваринами безпідставними.

«Я вважаю, що розгляд цього законопроекту і його ухвалення завдасть величезної шкоди розвитку циркового мистецтва в Україні. Всі ці звинувачення в жорстокому поводженні з тваринами не мають під собою жодного підґрунтя, і правди в цьому ніякої немає. Замість того, щоб вирішувати насущні проблеми роботи тварин, такі, як ліцензування дресирувальників, допомогти отримати гроші для літнього квартирування тварин, на нас постійно нападають громадські організації. Якої шкоди вони завдають тваринам? Раніше зоозахисники зверталися в мерії невеликих міст, ті стали забороняти приватним циркам працювати. Приватники стали не в змозі утримувати тварин, і їх віддали в приватний зоопарк. Він набрав тварин – 11 ведмедів і сім левів. Тепер вони гинуть, тому що забрати – не означає утримувати. Крім того, в цирку кожна поява тварин викликає захоплення у дітей. Вони (зоозахисники і ініціатори проекту) хочуть дешевим піаром відвернути увагу від дійсно важливих проблем. Ті тварини, які знаходяться в цирку, містяться краще, ніж більшість може утримувати своїх дітей. Ми розглядаємо в цьому планомірне руйнування циркового мистецтва в Україні, – заявила «Сегодня» заступник директора Національного цирку України Марина Новосьолова.

Нагадаємо,  цього року Парламент Португалії заборонив використання диких тварин в циркових виставах до 2024 року. Там заборонили використовувати понад 1000 тварин, в тому числі левів, тигрів, слонів, верблюдів і зебр.

Тварин також немає в Китайському державному цирку, Zirkus Ronkalli в Німеччині, Zirkus Meer в Австрії, Zirkus Swamp в Великобританії, Цирку в Мадриді. До  часткової або повної заборони приєдналися Швеція, Бельгія, Словенія, Нідерланди, Эстонія, Польща,  Фінляндія,  деякі штати в Америці тощо.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Что нельзя делать вечером: Народные приметы

Наши предки искренне верили, что ночью просыпается сила, способная нанести разный вред. Чтобы не привлекать к себе неудачи и беды, советуем прислушаться к следующим приметам….
Заявление по Голанским высотам — еще один пример нетрадиционного подхода президента Трампа к внешней политике

Администрация Дональда Трампа готовит официальный документ о признании суверенитета Израиля над Голанскими высотами, захваченными Израилем в результате войны 1967 года, пишет УКРОП со ссылкой на…

Почему в России так сложно поменять вождя

Назарбаевское отречение от власти, успевшее вызвать столько похвал в адрес экс-президента Казахстана и подмигиваний в сторону Путина, оказалось не просто преувеличенным, а вообще не имевшим…
Звезды шоу-бизнеса боятся, что освободившийся частный детектив Энтони Пелликано раскроет их грязные секреты

ФОТО из сайта Новости Планеты Частного детектива Энтони Пелликано не просто так называют «пожирателем греха». Мужчина помогал многим мировым звездам поддерживать положительную репутацию, пишет УКРОП…СБУ затримала учасника міжнародної терористичної організації. ФОТО

Співробітники Служби безпеки України на виконання доручення Генеральної прокуратури затримали на території Одеської області іноземця, який знаходиться в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за вчинення…