Вчені розказали про стан Дніпра

Вчені пояснили, чому цвіте Дніпро і як це небезпечно для навколишнього середовищ, повідомляє УКРОП із посиланням на СобКор.нет.

ФОТО з сайта СобКор

Через високу температуру в водах Дніпра, синьо-зелені водорості, які викликають цвітіння, розмножуються дуже швидко. Як повідомляють експерти, ці водорості представляють серйозну небезпеку для водойм і їх мешканців.

ЧИТАЙТЕ: Одиозный политик на росТВ выдал перл о планах США отдать Украине часть России. ВИДЕО

Біолог Володимир Червак пояснив, що в цьому році цвітіння Дніпра почалося раніше, ніж звичайно, тому що вода прогрілася вже в квітні. Він пояснює, що через раннього цвітіння, в річці масово гине риба.

«Коли відбувається гіперцветеніе, вони піднімаються на поверхню і створюють плівку. Відбувається інтенсивний фотосинтез поверхневої води, а в глибинних є дефіцит кисню … Вони використовують кисень для свого дихання особливо вночі і можуть викликати нічні замори риб», — вважає експерт.

Основними причинами вчені називають глобальне потепління на планеті, а також неконтрольоване споживання фосфатних миючих засобів та азотних добрив.

Водорості в першу чергу шкодять рибі, так як багаті білком рослини, коли гинуть, виділяють небезпечні токсини, зокрема ендотоксин, який викликає інтоксикацію риби.

Для людей цей токсин небезпечний тільки у великих дозах. Крім того, в зеленій воді містяться альготоксинів — дуже токсичні речовини. Спеціаліст попереджає, що, якщо купатися в тих місцях, де цих токсинів багато, можуть виникнути серйозні алергічні реакції.

Більшість відвідувачів столичних пляжів намагаються не звертати увагу на водорості і продовжують купатися в такій воді. Вони стверджують, що звикли до щорічного цвітіння Дніпра. Однак, жителі зізнаються, що купатися в такій воді не дуже приємно.

Раніше для боротьби з водоростями в Дніпро випускали білого товстолобика, якого вирощували в штучних умовах. Товстолобик харчувався синьо-зеленими водоростями, і він щорічно з’їдав до 20% рослин, таким чином рятуючи річку. Але рибу розводити перестали, а кількість викидів в річку катастрофічно зростає.

Учені б’ють на сполох і говорять, що боротьбу з водоростями потрібно починати знову і як один з варіантів, вони запропонували збирати рослини для того, щоб робити з них екологічне паливо.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


«Жестянки» Путина будут падать людям на головы

Неудачный полет  «Союза МС-10», негативно отразилась на публикациях российских СМИ, которые слишком рано анонсировали пафосный старт космического аппарата, пишет  УКРОП со ссылкой на Хвыля. 11 октября …


«В путинских спецслужбах бардак»

Журналист Сергей Канев, который вынужден был покинуть Россию из-за опасений за свою безопасность, опубликовал статью, в которой рассказал о прошедшем в Министерстве обороны РФ секретном совещании по…
ФОТО «российского лимузина» Путина насмешило Сеть: Проект «Кортеж» выдержал только одну поездку

Пользователей социальных сетей насмешило фото кортежа Владимира Путина, который до сих пор передвигается на бронированном «Мерседесе», так и не рискнув использовать разрекламированный российскими пропагандистами пафосный…


Пенсионер узнал на загадочных кадрах из чужой старой камеры покойную мать. ФОТО

Любитель фотографии из шотландского города Хоик нашел в старом фотоаппарате чьи-то снимки, сделанные больше 50 лет назад. Газета помогла ему отыскать человека, который знал изображенных…Полиция Турции нагрянула в саудовское консульство в поисках тела журналиста

Турецкая полиция зашла на территорию консульства Саудовской Аравии в Стамбуле для проведения обыска в рамках дела об исчезновении саудовского журналиста-оппозиционера Джамаля Хашогги. Об этом пишет…«Путин готов сделать все ради собственной выгоды», «Россия обманула Иран», — заголовки иранских СМИ показали, что Россия не друг, а враг

Иранские издания обрушились с критикой на Москву, обвиняя ее в том, что она вместе с Саудовской Аравией старается занять нишу «арийцев» на нефтяном рынке, пишет…