Вчені розказали про стан Дніпра

Вчені пояснили, чому цвіте Дніпро і як це небезпечно для навколишнього середовищ, повідомляє УКРОП із посиланням на СобКор.нет.

ФОТО з сайта СобКор

Через високу температуру в водах Дніпра, синьо-зелені водорості, які викликають цвітіння, розмножуються дуже швидко. Як повідомляють експерти, ці водорості представляють серйозну небезпеку для водойм і їх мешканців.

ЧИТАЙТЕ: Одиозный политик на росТВ выдал перл о планах США отдать Украине часть России. ВИДЕО

Біолог Володимир Червак пояснив, що в цьому році цвітіння Дніпра почалося раніше, ніж звичайно, тому що вода прогрілася вже в квітні. Він пояснює, що через раннього цвітіння, в річці масово гине риба.

«Коли відбувається гіперцветеніе, вони піднімаються на поверхню і створюють плівку. Відбувається інтенсивний фотосинтез поверхневої води, а в глибинних є дефіцит кисню … Вони використовують кисень для свого дихання особливо вночі і можуть викликати нічні замори риб», — вважає експерт.

Основними причинами вчені називають глобальне потепління на планеті, а також неконтрольоване споживання фосфатних миючих засобів та азотних добрив.

Водорості в першу чергу шкодять рибі, так як багаті білком рослини, коли гинуть, виділяють небезпечні токсини, зокрема ендотоксин, який викликає інтоксикацію риби.

Для людей цей токсин небезпечний тільки у великих дозах. Крім того, в зеленій воді містяться альготоксинів — дуже токсичні речовини. Спеціаліст попереджає, що, якщо купатися в тих місцях, де цих токсинів багато, можуть виникнути серйозні алергічні реакції.

Більшість відвідувачів столичних пляжів намагаються не звертати увагу на водорості і продовжують купатися в такій воді. Вони стверджують, що звикли до щорічного цвітіння Дніпра. Однак, жителі зізнаються, що купатися в такій воді не дуже приємно.

Раніше для боротьби з водоростями в Дніпро випускали білого товстолобика, якого вирощували в штучних умовах. Товстолобик харчувався синьо-зеленими водоростями, і він щорічно з’їдав до 20% рослин, таким чином рятуючи річку. Але рибу розводити перестали, а кількість викидів в річку катастрофічно зростає.

Учені б’ють на сполох і говорять, що боротьбу з водоростями потрібно починати знову і як один з варіантів, вони запропонували збирати рослини для того, щоб робити з них екологічне паливо.
НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Климкин назвал имя того, кто организовал фиктивные выборы в «Л/ДНР»

Кремль уже давно не скрывает того, что управляет всеми элементами жизнедеятельности террористических «ЛНР» и «ДНР», а также организовывает недовыборы на оккупированных территориях Донбасса так, как…


Военные самолеты Путина устроили настоящее ЧП у границ Великобритании

Стало известно о том, что Кремль продолжают свою преступную деятельность в отношении всего цивилизованного мира, провоцируя другие государства на развязывание войны с Россией. Сообщается, что…
В российском Задонске взорван газопровод: Взрыв видно на десятки километров от места происшествия. ФОТО

10 декабря стало известно об очередном чрезвычайном происшествии в стране-агрессоре, которое стало результатом империалистических и монополистских притязаний РФ во всех сферах деятельности человека, в том…


«Кремль руйнує європейську стабільність, бо бачить у ній загрозу для себе» — Василь Грицак

«Міжнародні кордони не є перепоною для російської гібридної агресії. Брудними методами Кремль руйнує європейську стабільність, бо бачить у ній загрозу для себе» — наголошує Голова…


Поближе к Японии: Путин принял решение перенести столицу Дальнего Востока

Президент России Владимир Путин поддержал инициативу о переносе столицы Дальневосточного федерального округа из Хабаровска во Владивосток, пишет УКРОП со ссылкой на elise.com.ua. Эти данные РИА…В Литве российских пропагандистов выбросили на улицу под крики «Слава Украине!» ВИДЕО

Стычка с пропагандистами случилась на крупном ежегодном мероприятии, передает УКРОП со ссылкой на Диалог. Кремлевские журналисты, работающие в газете «Известия», «пострадали» от рук коллег —…