Вчені розказали про стан Дніпра

Вчені пояснили, чому цвіте Дніпро і як це небезпечно для навколишнього середовищ, повідомляє УКРОП із посиланням на СобКор.нет.

ФОТО з сайта СобКор

Через високу температуру в водах Дніпра, синьо-зелені водорості, які викликають цвітіння, розмножуються дуже швидко. Як повідомляють експерти, ці водорості представляють серйозну небезпеку для водойм і їх мешканців.

ЧИТАЙТЕ: Одиозный политик на росТВ выдал перл о планах США отдать Украине часть России. ВИДЕО

Біолог Володимир Червак пояснив, що в цьому році цвітіння Дніпра почалося раніше, ніж звичайно, тому що вода прогрілася вже в квітні. Він пояснює, що через раннього цвітіння, в річці масово гине риба.

«Коли відбувається гіперцветеніе, вони піднімаються на поверхню і створюють плівку. Відбувається інтенсивний фотосинтез поверхневої води, а в глибинних є дефіцит кисню … Вони використовують кисень для свого дихання особливо вночі і можуть викликати нічні замори риб», — вважає експерт.

Основними причинами вчені називають глобальне потепління на планеті, а також неконтрольоване споживання фосфатних миючих засобів та азотних добрив.

Водорості в першу чергу шкодять рибі, так як багаті білком рослини, коли гинуть, виділяють небезпечні токсини, зокрема ендотоксин, який викликає інтоксикацію риби.

Для людей цей токсин небезпечний тільки у великих дозах. Крім того, в зеленій воді містяться альготоксинів — дуже токсичні речовини. Спеціаліст попереджає, що, якщо купатися в тих місцях, де цих токсинів багато, можуть виникнути серйозні алергічні реакції.

Більшість відвідувачів столичних пляжів намагаються не звертати увагу на водорості і продовжують купатися в такій воді. Вони стверджують, що звикли до щорічного цвітіння Дніпра. Однак, жителі зізнаються, що купатися в такій воді не дуже приємно.

Раніше для боротьби з водоростями в Дніпро випускали білого товстолобика, якого вирощували в штучних умовах. Товстолобик харчувався синьо-зеленими водоростями, і він щорічно з’їдав до 20% рослин, таким чином рятуючи річку. Але рибу розводити перестали, а кількість викидів в річку катастрофічно зростає.

Учені б’ють на сполох і говорять, що боротьбу з водоростями потрібно починати знову і як один з варіантів, вони запропонували збирати рослини для того, щоб робити з них екологічне паливо.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Полиция Лондона продолжает расследование убийства соратника Березовского

Полиция Великобритании разыскивает черный фургон и его водителя, замеченных незадолго до смерти россиянина Николая Глушкова у его дома в Лондоне, передает УКРОП. За месяцы, прошедшие…
«Путин и мафия»

Документальный фильм «Путин и мафия» — это работы журналистов-расследователей Николая Тонева и Анастасии Кириленко. Права на фильм принадлежат KM Productions, Франция, пишет УКРОП со ссылкой…


Киян попередили про високий рівень забруднення повітря: Найнебезпечніші місця

Накопиченню шкідливих домішок у повітрі сприяє погода, пише УКРОП із посиланням на СобКор. Найближчими днями у столиці будуть метеорологічні умови, що сприяють накопиченню та утриманню…Фруктовые соки несут смертельную опасность

Употребление сладких напитков, включая фруктовые соки, увеличивает риск преждевременной смерти у взрослых старше 45 лет. Ученые Университета Эмори пришли к такому выводу в результате исследований,…


Лукашенко снова удивил политологов

Политолог не видит логики в отставке правительства, но не исключает такой вариант. Рабочая поездка Александра Лукашенко в Оршанский район обернулась разборками и 14 августа на…