Вторгнення «чужих» видів загрожує екосистемі

Чужорідні види рослин та тварин загрожують  українській екосистемі. Мова йде про неконтрольоване розповсюдження таких видів флори і фауни, які невластиві нашому регіону, і які негативно впливають на природу і людину,  пише УКРОП із посиланням на Ресурс.

Так, відомими багатьом видами-вселенцями в нашій країні є борщівник, амброзія, серед тварин – колорадський жук, молюск рапана, реброплав мнеміопсіс. Чужорідні види не тільки є небезпечними для людей. Наприклад, від контакту з борщивником в людини з’являються важкі опіки шкіри, амброзія є сильним алергеном.

ЧИТАЙТЕ: На берегу Аляски нашли девятиметровое существо. ФОТО

Види-вселенці є агресивними до  місцевих видів флори і фауни, вони витісняюють і знищують її, завдають збитків сільському господарству. Так, рапана спричинила значне зменшення кількості мідій, устриць та інших місцевих видів молюсків у Чорному морі. Поява реброплава мнеміопсіса в Азово-Чорноморському басейні призвела до скорочення чисельності промислових видів морських риб.

За оцінками фахівців збитки від неконтрольованого розповсюдження нових видів рослин, тварин, становлять у світі від 55 до 248 млрд. доларів США щороку. Боротьба з найбільш небезпечними чужорідними рослинами коштує світові 1,4 трлн. доларів на рік.

Проблема видів-вселенців є настільки серйозною, що положення про необхідність вжиття скоординованих заходів контролю за ними увійшли в тексти міжнародних договорів, таких як Конвенція про біологічне різноманіття та Бернська конвенція про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.

У 2014 році Європейський Союз схвалив спеціальну директиву, спрямовану на посилення заходів боротьби з видами-вселенцями, а також затвердив список найбільш небезпечних видів.

Нині робоча група при Мінприроди працює над створенням інформаційної системи екологічних загроз адвентивних (чужорідних) видів України.

Спеціалісти також розроблятимуть Національну Стратегію України щодо боротьби з розповсюдженням інвазійних чужорідних видів. Зокрема, підготовки відповідних змін до актів законодавства щодо проблематики ІЧВ.
НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Россиян на Новый год оставят без алкоголя

Поставщики импортного алкоголя предупредили о проблемах с привозом спиртного в Россию к Новому году якобы из-за дефицита акцизных марок. С января 2019 года алкоголь должен…Отменят ли военное положение в Украине: Порошенко лично озвучил четкие причины и важные условия

Введенное в отдельных областях Украины военное положение не будет продлеваться при условии того, что Россия не пойдет на широкомасштабное вторжение в страну, передает УКРОП со…«Почему никто не спрашивает, иду ли я»: Молодая «копия Тимошенко» может побороться за президентское кресло. ВИДЕО

Несмотря на результаты многочисленных социологических опросов, свидетельствующих о высоком политическом рейтинге шоумена Владимир Зеленского, сам артист не торопится официально объявить о желании побороться за главную…
«Путин будет цепляться не только за Крым, но и часть Донбасса – иначе он проиграет и потеряет власть»

Политическая борьба неистребима в любом, даже самом жестко авторитарном обществе (идеология может быть одной, а варианты конкретных политических действий всегда различны), пишет для echo.msk.ru журналист Андрей…


Путин потерпел серьезное поражение в строительстве «Северного потока – 2»

Глава министерства экономики Германии Петер Альтмайер заявил, что дальнейшее строительство газопровода «Северный поток-2» будет возможным лишь при условии сохранения «ключевых интересов Украины», передает УКРОП со…Охлобыстин о предоставлении томоса: «Мы отберем у них всё, заставим верить в то, что нам удобно»

Российский актер Иван Охлобыстин, который несколько лет служил в церкви, прокомментировал предоставление томоса Украинской православной церкви. На своей странице в соцсети он разместил обращение и…
«Жил припеваючи — водка ящиками и деньги пачками»: Сокамерник Януковича рассказал, как беглый президент мотал срок

Беглый экс-президент, как известно, сидел в тюрьме за ограбление. Януковичу дали трехлетний срок, но уже через полтора года он вышел на свободу по амнистии. Недавно…