Висновки організації Earthsight щодо контрабанди українського лісу є невиправданими і непрофесійними, — посол Австрії

Таку думку висловила посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер у Верховінй Раді під час круглого столу «Міжнародні аспекти корупційних зловживань при торгівлі української деревиною», що відбувся 5 листопада, про це пише УКРОП із посиланням на Ресурс .

У засіданні взяли участь народні депутати, представники Уряду, іноземних дипломатичних представництв в Україні, автори скандальної британської доповіді, громадські організації, експерти у сфері лісового господарства та екології, фахівці деревообробної галузі, меблевики.

ЧИТАЙТЕ: Луценко назвал Соболева “дуриком”

ФОТО з сайту Ресурс

«У цьому звіті австрійські підприємства, так само як і місцеві українські, а також Держлісагентство, органи митниці звинувачуються в тотальній вирубці в Карпатах і в тому, що вони здійснюють контрабанду лісу з України. Ці звинувачення проти цілого сектора господарювання, проти австрійських компаній без наведення конкретних доказів є невиправданими і надзвичайно непрофесійними», — сказала Посол.

ЧИТАЙТЕ: Рада дала команду Луценко — «сидеть»

Виступаючи на засіданні, Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер наголосила, що її країна готова надавати експертну допомогу Україні, що стосується лісового господарства, і це відбувається вже зараз.

Посол також зазначила, що Україні необхідно найближчим часом ухвалити законодавчі зміни з метою вдосконалення законодавчої бази та створення чітких і прозорих умов експорту деревини для збереження статусу надійного партнера і розвитку галузі.

Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук підтримав слова посла про те, що дослідження Earthsight є необ’єктивним, і також з свого боку підкреслив необхідність прийняття законодавчих змін.

«Я хотів би сказати, що та деревина, про яку ми так багато говоримо, експортується в Євросоюз і не тільки з 96-го року. Питання дотримання стандартів між Україною і ЄС – це питання економічних угод. І кожен повинен відповідати за своє. І коли в цьому залі представники міністерства, які формують політику, екологічна інспекція, яка контролює, митниця, яка контролює, податкова, яка контролює, і всі вони говорять, що вони всі не працюють, то у мене з’являється питання: як невелика компанія в Англії зуміла так серйозно підійти до цього питання? Я нікого не звинувачую у цьому питанні, бо лісгоспи – це більше 400 підприємств, це більше 70-ти тисяч працюючих в галузі, це – престиж їх професії, престиж їх дітей, онуків, роботи на український ліс і на державу. Тому я – за об’єктивність, за те, що проблема є і її потрібно вирішувати…», — підкреслив Голова Товариства лісівників України.

Присутня на круглому столі головний завідувач сектору міжнародних відносин, науки і зв’язку з громадськістю Держлісагентства Любов Полякова також зазначила необ’єктивність дослідження англійської організації.

«Сьогодні було озвучено, що основною метою дослідження було довести невідповідність виконання директиви ЄС. Тобто спочатку було закладено, що в Україні є порушення. Також сьогодні на слайді було посилання на звіт, який був опублікований істотно пізніше, ніж саме дослідження Earthsight», — сказала вона. Також Полякова зазначила, що велика кількість інформації щодо діяльності лісової галузі країни, що публікується в ЗМІ, не відповідає дійсності.

«В Україні дуже викривлене сприйняття проблем лісу і лісового господарства у суспільстві та ЗМІ. Щодня державні лісогосподарські підприємства публікують на своїх сайтах повідомлення про неправильно подану інформацію у ЗМІ… Люди бачать, що ліс вирубується, але люди не хочуть бачити, що ліс відновлюється», — підкреслила вона.

Загалом, у багатьох учасникві круглого столу склалось певне враження про захід.

Так, директор Національного представництва FSC в Україні ( Лісова опікунська рада (Forest Stewardship Council®, FSC) Павло Кравець констатував упередженість і тендеційність  організаторів круглого столу, які не надали можливості висловитися всім, зокрема розповісти  про те, як їхня організація реагує на виклики в лісовому секторі України.

“Збалансованість та конструктивізм при організації круглого столу було втрачено”, — підкреслив він.

 

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИВспышки насилия и крупные конфликты: Ученые рассказали к чему приведет глобальное потепление

Вот и психологи заговорили об ужасающих последствиях глобального потепления, пишет УКРОП со ссылкой на Новости Планеты. Некоторое исследование показало, что негативные изменения приведут к враждебности…


2036-й год. Будет ли существовать Россия?

Министр экономии Орешкин объявил, что до 2036-го года повышение пенсионного возраста не планируется. Дело даже не в том, что и обещания Путина не повышать пенсионного…
Качество жизни в Украине и мире: Украинцев ошарашили результатами нового рейтинга

По качеству жизни Украина значительно уступает соседским странам, пишет УКРОП со ссылкой на Политека. Об этом сообщает сервис Numbeo, который проводит подробные исследования почти практически…


В России врачи лечили перелом шваброй. ВИДЕО

Небывалые чудеса изобретательности проявили медики Кушнаренковской центральной районной больницы в российской Республике Башкортостан. Перелом бедра местной 83-летней пенсионерке они вылечили с помощью… обычной деревянной швабры,…
Под Одессой велосипедиста дважды переехали за ночь

В населенном пункте Белолесье Одесской области в пятницу, 15 февраля, случилась авария с участием двух легковых автомобилей и велосипедиста. Об этом информирует пресс-служба Нацполиции Одесской области, передает УКРОП. Отмечается, что водитель…


87-летняя пенсионерка из Донецка: «Надеюсь дожить до освобождения Донбасса, я люблю Украину, сильно скучаю по ней»

Расхожее представление о том, что на оккупированных территориях Донбасса пенсионеры – люди советской ментальности, сталинисты и колаборанты, неверно. И среди этой категории людей есть патриоты…


Читая Суркова

Ну, началось! Кинулись в который раз перечитывать статью Суркова и карандашом красным всякие места подчёркивать. Перестаньте, всё равно ни хрена не поймёте. Я вам сейчас всё…