Будьте дуже обережними: В Україну прийшла нова афера

Крадуть номери телефонів, соцмережі та рахунки, пише УКРОП із посиланням на Патріоти України.

На ваш номер за декілька днів надходять десятки дзвінків із різних номерів. Нібито звертаються за неіснуючим оголошенням або просто «помиляються». Комусь ви передзвонюєте, якісь дзвінки залишаються без відповіді. А через декілька годин ваша сім-картка заблокована, акаунти в соціальних мережах зламані, а з банківського рахунку зникли всі гроші.

Про нову схему шахрайства розповіли в прес-службі поліції.

ЧИТАЙТЕ: Банковая пошла войной на Луценко: Почему генпрокурор попал в немилость

Зловмисники телефонують оператору, називають номер телефону «жертви» і кажуть, що втратили телефон із карткою. Називають співробітнику компанії останні контакти. Після цього ваш номер опиняється «у руках» злочинців. За його допомогою можуть зламати пошту, акаунти в соціальних мережах і навіть банківський рахунок.

Продаю номери. Дешево

Зателефонувавши в службу таксі, залишивши свій номер телефону у відкритій формі на будь-якому із сайтів, ви ризикуєте потрапити у бази даних шахраїв. Згодом ці списки продають по 2-20 коп. за номер. Бази продаються в інтернеті. Телефони «Нової пошти», великих банків, служби таксі – всі вони потрапляють на «відкритий ринок». Офіційно кожна зі згаданих компаній декларує: номери зберігають, як зіницю ока, а інформація захищена. Насправді ж уся інформація продається.

Покупців таких баз умовно можна поділити на дві групи. Перша – маркетологи. Вони займаються СМС-розсилками. У таких СМС найчастіше інформують про акції, розіграші, спеціальні пропозиції. Якщо магазин, який проводить розіграш, розташований у Києві, за 5 коп. можна купити тисячі номерів жителів столиці.

Друга група – ті, хто використовує інформацію для більшої наживи. Шахраї, які телефонують вам із інформацією про «блокування рахунку», або переконують, що ваш родич порушив закон і потрібно заплатити хабар, також найчастіше черпають інформацію із відкритих джерел. Один із способів шахрайства детальніше розглянемо в цьому матеріалі.Завдання шахрая, який купив ваш номер телефону – домогтися вашого дзвінка. Якщо співробітник мобільного оператора, перед відновленням номера телефону, запитає, куди ви телефонували, шахрай із легкістю зможе назвати його. Але тільки за умови, що ви «клюнули» на вудку і передзвонили.

Задля експерименту журналісти спробували відновити випадковий номер телефону. Оператор поставила нам три запитання: два номери, на які ви найчастіше дзвонили, сума останнього поповнення, сума на рахунку. Пройти перевірку не вдалося. Правда, варто враховувати, що номери, з якими найчастіше спілкується клієнт втраченого номера, ми назвали практично випадково. Якщо шахрай телефонував вам із завидною регулярністю і приблизно назве суму на вашому рахунку, цілком можливо, що «відновити» номер телефону йому вдасться.

Крім того, враховуючи, що в поліції заявляють про почастішання подібних випадків, це більш ніж імовірно. Мешканка Дніпра Юлія Устименко розповідає: після того, як вона залишала свій номер телефону в оголошеннях на сайті OLX, їй почали приходити СМС із підозрілим вмістом, проте дівчина на них не відповідала.

«Я помітила, якщо довго не продавати, а потім розмістити свій номер, приходить СМС: «Ви виграли – передзвоніть», або «Ваш номер може бути заблокований – передзвоніть». Я не знаю, з якою метою, ніколи не передзвонювала. Можливо, що найлегше просто скопіювати номер телефону з OLX і продати комусь за ці 5-20 коп.», – розповіла дівчина.

Як не потрапити на гачок

Експерт у сфері кібербезпеки Максі Очкун радить: щоб не попастися на гачок шахраїв, необхідно завести окремий «фінансовий номер». До нього варто прикріпити банківську карту і акаунти в найважливіших соціальних мережах. Наприклад, якщо ви активно розвиваєте свій Instagram, до «фінансового номеру» також можна прикріпити цей акаунт.Водночас «звичайний» номер телефону можна залишати колегам, друзям і клієнтам. Якщо ж використовувати один номер, цілком можливо, що в якийсь момент вам зателефонують шахраї.

Як захистити себе від шахраїв

Не передзвонювати, якщо вам телефонували з незнайомих номерів; Завести окремий «фінансовий» номер для банку і важливих соціальних мереж; Про підозрілі СМС одразу повідомляти своєму оператору для того, щоб ваш номер без вашого відома не «відновлювали».

«Якщо послухати операторів, зараз номери так захищені, що взагалі нереально їх зламати. Але ми задля експерименту пробували із декількома колегами. Зламати номер простіше, ніж дістати пошту з поштової скриньки сусіда. Те, що точно можу стверджувати: складно зламати той номер телефону, який мало хто знає. Тому, якщо ви дійсно цінуєте його, то не роздавайте усім підряд свої персональні дані», – радить Максим Очкун.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Юпитер покрылся пятнами

Большое Красное Пятно на Юпитере, размер которого в несколько раз превышает размеры Земли – это наиболее узнаваемый участок атмосферы планеты, пишет УКРОП со ссылкой на…


Цанханим — никто кроме них

Бригада Цанханим — израильская элитная высокомобильная парашютно-десантная регулярная бригада, укомплектованная добровольцами и считающаяся самой боеспособной из регулярных пехотных бригад. Бригада определяется как десантируемая, аэромобильная и…


Охрана политиков: Как это работает

Недавно на глаза попалась фраза, которую приписывают чехам, мол: «нам дешевле выбрать нового президента, чем платить за его охрану». В этом конечно что-то есть, но…

Заблудшая страна в которой дети мечтают стать не космонавтами и даже уже не валютными проститутками, а вертухаями

«В путинской России все больше молодых людей хотят стать блюстителями порядка. Но работа, которая ждет их в полиции или в службе исполнения наказаний, — не…


В Венесуэле «объяснили» причину прибытия российских военных: 17 млрд долларов — это вам не шутка

Высокопоставленный чиновник из Венесуэлы в воскресенье, 24 марта, подтвердил прибытие в страну самолетов с российскими военными на борту, пишет УКРОП со ссылкой на ehorussia.com. По…


Незавидная судьба России — тупо противостоять и тщетно догонять, продолжая сохранять свою вековую отсталость

Российское руководство поставило задачу за шесть лет удвоить несырьевой экспорт, ключевую роль при этом в Москве отводят машиностроению. Владимир Путин специально подчеркивал в феврале 2019…