Бананів не буде?

Вирощування та поставка бананів опинилась під загрозою небезпечної хвороби, що атакує плантації в  Австралії, Південно-Східній Азії, Африці та  Близькому Сході, повідомляє УКРОП із посиланням на РЕСУРС.

Британські вчені працюють над тим, щоб  підвищити стійкість бананів до хвороб та змін клімату. Інакше  улюблений екзот може стати недоступним або й зникнути зовсім.

Агнес Дзеньє 75 років, вона розповідає, що бананова інфекція зруйнувала цілі плантації, позбавила фермерів бізнесу та засобів виживання.

фото YouTube

Жінка мешкає в малавійському селі Канхомба, почала займатися банановим господарством у віці 18 років. Каже, бананова ферма свого часу дала можливість її батькам вивчити  та підняти на ноги дітей.

Але в 2010 році вона помітила, що щось не так. Деякі сорти в її саду давали дуже маленьке листя, і фрукти не дозрівали. На нижніх сторонах листя з’явилися  темно-зелені вкраплення, один за іншим різні види піддавалися атаці.

“Ми почали спалювання полів, щоб викорінити хворобу, але проблема збереглася. Дослідники сільського господарства сказали нам, що це небезпечна хвороба бананів, і нам потрібно було викорінити всі рослини і дати їм свіжі рослини”, – сказала вона.

Малаві є однією з 11 африканських країн, які постраждали від бананової  хвороби, яка знищила плантації по всій країні і змусила фермерів вийти з бізнесу.

Експерти кажуть, небезпечний грибок  “фузаріозний увяд”  прийшов з Панами та ризикує розповсюдитись далі.

Tropic Biosciences, де працює 17 співробітників розробляє кавовий біб, без кофеїну, який успішно випробували на банановій клітині, яка може перетвотворитися на самостійну рослину.

фотоTatum Reid / Tropic Biosciences

Еяль Маорі, головний науковий співробітник, каже: “Це лише питання часу, коли фузаріозна хвороба розповсюдиться у центральній і південній Америці, тому є термінова необхідність розробити стійкий банан”.

Вчені кажуть, що є вже обнадійливі результати, а нове фінансування буде направлене на польові дослідження у Центральній Америці, Філіппінах, Турції.

фото RALIMANANA Одне з небагатьох дерев дикіх бананів, які залишися на Мадагаскарі

Вчені  також дуже сподівалися, що дикі сорти зможуть врятувати ситуацію із банановою хворобою, пише ВВС.

Але й дикі сорти самі опинилися на межі виживання.

Ці банани ростуть на краях лісів й через це є вразливими до суворих погодних умов, а також страждають від вирубування і пожеж.

Банани є клонами, тобто вони всі однакові. А це означає, що якщо хвороба вражає одну рослину, вона легко й швидко може перекинутися на всю популяцію.

Доктор Хелена Раліманана з Мадагаскарського центру збереження природи каже, що це – частина багатого рослинного спадку острова.

ЧИТАЙТЕ: Путин без боя сдает Сибирь Китаю

“Дуже важливо зберегти дикі банани, адже вони мають великі зерна, які можуть допомогти знайти ген для посилення культивованих бананів”, – пояснює вона.

Зерна мадагаскарських бананів містяться всередині фруктів, що робить їх неїстівними. Але завдяки схрещуванню можна отримати плоди, які будуть одночасно і смачними, і стійкими до хвороб.

Хвороба, від якої потерпає сорт “Кавендиш”, наразі поширилася в Азії, але якщо вона розповсюдиться і на обидві Америки, то це може знищити весь світовий врожай бананів.

Таке вже траплялося у ХХ ст. із сортом бананів Гро-Мішель (також відомий як Великий Майк).

Через проблеми з цими бананами у США навіть написали відому пісню “Так, у нас немає бананів” (Yes! We Have No Bananas), що, як вважається, була присвячена дефіциту бананів внаслідок поширення грибка панамської хвороби.

Згодом банани Гро-Мішель замінили на Кавендиш і майже перестали вирощувати.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Три знака зодиака с ангельской душой

А вы знали, что имеются души-ангелы и души-демоны? Каждый человек, относясь к какому-то типу, приходит на эту землю, чтобы поддерживать баланс. Тёмные души наталкивают человека…Потуги Путина не увенчались успехом

В начале обращения российский лидер заявил, что во время выступления собирается сосредоточиться на вопросах внутреннего развития России. Послание в этом году действительно ориентировано преимущественно на…Пора подумать, что потом?

До украинских выборов осталось чуть больше месяца. А новостная лента принесла свеженькую социологию, опубликованную на сайте фонда «Украинская политика» 18 февраля – базу и хороший…


Як на Чернігівщині СБУ блокувала діяльність міжрегіонального угруповання наркоділків. ВІДЕО

Співробітники Служби безпеки України блокували у Чернігівській області діяльність міжрегіонального організованого угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті наркотичних засобів та психотропних речовин, пише УКРОП…В Абу-Даби представили первый в мире беспилотный противотанковый комплекс. ФОТО. ВИДЕО

В рамках международной оборонной выставки IDEX-2019 в Абу-Даби французская компания MBDA и эстонская Milrem Robotics представили первый беспилотный противотанковый комплекс на базе платформы THeMIS, передает American Security Today, передает…


СБУ блокувала схему незаконного заволодіння грошовими активами інвесторів – американської компанії «Tesla Motors Inc»

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою міста Києва блокували протиправний механізм заволодіння грошовими активами інвесторів в особливо великих розмірах від реалізації фіктивних цінних паперів…


Эти послания — наглядные доказательства того, что в России ничего не меняется. Смесь сюрреализма и цинизма

Послание президента Путина к Федеральному собранию РФ, версия 2019 года. Ольга Скабеева, захлебывающаяся восторгом в студии «России-1». Радостные аплодисменты в ответ на президентский неологизм «подхрюкивают»….

СКАНДАЛ. В сети всплыла переписка «антикоррупционера» Шабунина и главы НАБУ Сытника

Вследствие утечки информации стала доступной переписка между главой НАБУ Артемом Сытником и представителем Центра противодействия коррупции Виталием Шабуниным, в которой «антикоррупционер» в нарушение действующего законодательства интересуется ходом расследования,…