Бананів не буде?

Вирощування та поставка бананів опинилась під загрозою небезпечної хвороби, що атакує плантації в  Австралії, Південно-Східній Азії, Африці та  Близькому Сході, повідомляє УКРОП із посиланням на РЕСУРС.

Британські вчені працюють над тим, щоб  підвищити стійкість бананів до хвороб та змін клімату. Інакше  улюблений екзот може стати недоступним або й зникнути зовсім.

Агнес Дзеньє 75 років, вона розповідає, що бананова інфекція зруйнувала цілі плантації, позбавила фермерів бізнесу та засобів виживання.

фото YouTube

Жінка мешкає в малавійському селі Канхомба, почала займатися банановим господарством у віці 18 років. Каже, бананова ферма свого часу дала можливість її батькам вивчити  та підняти на ноги дітей.

Але в 2010 році вона помітила, що щось не так. Деякі сорти в її саду давали дуже маленьке листя, і фрукти не дозрівали. На нижніх сторонах листя з’явилися  темно-зелені вкраплення, один за іншим різні види піддавалися атаці.

“Ми почали спалювання полів, щоб викорінити хворобу, але проблема збереглася. Дослідники сільського господарства сказали нам, що це небезпечна хвороба бананів, і нам потрібно було викорінити всі рослини і дати їм свіжі рослини”, – сказала вона.

Малаві є однією з 11 африканських країн, які постраждали від бананової  хвороби, яка знищила плантації по всій країні і змусила фермерів вийти з бізнесу.

Експерти кажуть, небезпечний грибок  “фузаріозний увяд”  прийшов з Панами та ризикує розповсюдитись далі.

Tropic Biosciences, де працює 17 співробітників розробляє кавовий біб, без кофеїну, який успішно випробували на банановій клітині, яка може перетвотворитися на самостійну рослину.

фотоTatum Reid / Tropic Biosciences

Еяль Маорі, головний науковий співробітник, каже: “Це лише питання часу, коли фузаріозна хвороба розповсюдиться у центральній і південній Америці, тому є термінова необхідність розробити стійкий банан”.

Вчені кажуть, що є вже обнадійливі результати, а нове фінансування буде направлене на польові дослідження у Центральній Америці, Філіппінах, Турції.

фото RALIMANANA Одне з небагатьох дерев дикіх бананів, які залишися на Мадагаскарі

Вчені  також дуже сподівалися, що дикі сорти зможуть врятувати ситуацію із банановою хворобою, пише ВВС.

Але й дикі сорти самі опинилися на межі виживання.

Ці банани ростуть на краях лісів й через це є вразливими до суворих погодних умов, а також страждають від вирубування і пожеж.

Банани є клонами, тобто вони всі однакові. А це означає, що якщо хвороба вражає одну рослину, вона легко й швидко може перекинутися на всю популяцію.

Доктор Хелена Раліманана з Мадагаскарського центру збереження природи каже, що це – частина багатого рослинного спадку острова.

ЧИТАЙТЕ: Путин без боя сдает Сибирь Китаю

“Дуже важливо зберегти дикі банани, адже вони мають великі зерна, які можуть допомогти знайти ген для посилення культивованих бананів”, – пояснює вона.

Зерна мадагаскарських бананів містяться всередині фруктів, що робить їх неїстівними. Але завдяки схрещуванню можна отримати плоди, які будуть одночасно і смачними, і стійкими до хвороб.

Хвороба, від якої потерпає сорт “Кавендиш”, наразі поширилася в Азії, але якщо вона розповсюдиться і на обидві Америки, то це може знищити весь світовий врожай бананів.

Таке вже траплялося у ХХ ст. із сортом бананів Гро-Мішель (також відомий як Великий Майк).

Через проблеми з цими бананами у США навіть написали відому пісню “Так, у нас немає бананів” (Yes! We Have No Bananas), що, як вважається, була присвячена дефіциту бананів внаслідок поширення грибка панамської хвороби.

Згодом банани Гро-Мішель замінили на Кавендиш і майже перестали вирощувати.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Умер Медведев

Российский и британский биохимик, геронтолог, генетик, историк и публицист Жорес Медведев умер 15 ноября в Лондоне, за день до смерти ему исполнилось 93 года, пишет…Назван худший год в истории человечества

Исследователи из Гарвардского университета установили, что 536 год н.э. является худшим в истории человечества, пишет УКРОП со ссылкой на islam-today. Именно в это время случились…


Россия живет в состоянии, представляющем исключительную опасность для нее самой и для окружающего мира

УКРОП со ссылкой на ehorussia.com пишет, внешняя политика СССР/России в ядерный век определялась ответом правителей страны самим себе на один вопрос: способны ли они выиграть мировую…«Я не готов принять, что ХАМАС будет продолжать насилие, определяя его уровень своими интересами, получая при этом экономическую выгоду»

Авигдор Либерман покидает пост министра обороны в боевом настроении, пишет УКРОП со ссылкой на  ehorussia.com. В первом интервью после отставки он обвиняет главу правительства в…ЦРУ проводит тайные переговоры с КНДР

Южнокрейское агентство Ренхап узнало о тайном визите на Корейский полуостров высокопоставленного чиновника ЦРУ США, пишет УКРОП со ссылкой на Росбалт. Отмечается, что на этой неделе…Знаки зодиака, которые разбогатеют этой зимой

Согласно заявлениям астрологов, этой зимой шанс значительно улучшить финансовое положение имеется только у четырех знаков зодиака, пишет УКРОП со ссылкой на planetanovosti.com. Однако, стоит отметить,…


Теракт в Чечне. Появилось ВИДЕО

В Сети опубликовано видео с места теракта на КПП в Грозном, пишет УКРОП со ссылкой на Росбалт. На ролике показан момент стрельбы в сторону террористки….


Армия РФ готовится к атаке на Донбассе: Светлодарское направление охватили жаркие атаки

Террористы продолжают дестабилизировать обстановку на Донбассе и разворачивать горячие бои сразу на нескольких направлениях фронта, передает УКРОП со ссылкой на «Диалог.UA«. Такие попытки террористов, в…


«А король то — вор!» ВИДЕО

Скандал  в Красноярском крае с учительницей, попрекавшей подростков поступком, «за который в советское время был расстрел», скорее комичен, чем грустен, пишет УКРОП со ссылкой на…


Кавказ палає під ногами імперців: Жінка підірвала себе на КПП у столиці Чечні

Смертниця влаштувала вибух біля контрольно-пропускного пункту поліції, який розташований на вулиці Шосейній в Грозному. Поліції у Грозному нагадали, що спокій — тільки ілюзія. Ілюстрація: соцмережі….