Американська артилерія достане росіян на відстані аж до 62 кілометрів

Американські військові отримали можливість стріляти 155-міліметровими снарядами на відстань аж до 62 кілометрів. Таким чином вони зробили суттєвий крок у напрямку мети перевершити вогневі можливості озброєнь, якими користується Росія і Китай, пише видання Warrior Maven.

«Ми подвоїли радіус дії нашої артилерії на полігоні Юма», – розповів журналістам на щорічному симпозіумі Асоціації армії США генерал Джон Мюррей, який керує підрозділом з розробки і модернізації озброєнь армії США. До цього часу артилерійські гаубиці M777 або американські самохідні гаубиці могли вразити ціль на відстані до 30 кілометрів. Тому подвоєння цього показника стало серйозним стрибком в наступальних можливості країни.

Мюррей не приховував, що метою виконаної роботи в напрямку розширення радіусу дії артилерійських знарядь в першу чергу було отримання тактичної переваги над Росією і Китаєм. При цьому, він нагадав про російське вторгнення в Україну, яке стало для американських військових «сигналом до пробудження». Мюррей пояснив, що російське озброєння, тактика і інтеграція військових засобів викликали особливе занепокоєння у командирів американської армії.

«В Україні ми бачили поєднання безпілотників з артилерією. Дрони використовувалися як навідники. Російська організаційна структура і тактика стали сигналом до пробудження для нас. Тому ми стали шукати більш серйозну стратегію», – сказав американський військовий.

Стратегія Збройних сил США з модернізації бойових машин ERCA – одна з цілої низки поточних ініціатив, націлених на отримання переваги над російським озброєнням. Збройні сили США зараз працюють над прототипами артилерійської зброї великого калібру. Зокрема, мова йде про модифікацію мобільної гаубиці М777А2. Згідно з проектними даними, вона буде мати радіус дії понад 70 кілометрів. «Коли мова йде про подвоєння дальності стрільби, потрібен ствол подоаший і калібр побільший. Ми будемо використовувати більш крупні боєприпаси для розширення радіуса дії гаубиць. Ми оновлюємо сплав, міняємо гідравліку, щоб вирішити проблему збільшеного тиску, і використовуємо новий прямоточний реактивний двигун для снарядів. Це схоже на ракету», – сказав неназваний розробник зброї для американської армії.

ЧИТАЙТЕ: Василь Грицак: «Таємна діяльність російських найманців ПВК «Вагнера» у ЦАР має стати об’єктом міжнародного розслідування»

У Збройних силах США також уточнили, що в рамках ініціативи ERCA також розробляється гармата XM907 і ракетні снаряди XM1113, а також заряди XM654, нові системи автоматичної перезарядки і контролю вогню.

В даний час ERCA налаштована для стрільби з самохідної гаубиці M109a8. ERCA змінює стратегічні розрахунки сухопутної війни в ряді ключових аспектів. Ця концепція призначена для збільшення можливостей механізованих сил і наступаючої піхоти. Більш далекий і точний вогонь може уразити концентрацію військ противника, лінії постачання та обладнання, необхідне для скоординованої атаки, дозволяючи наземним силам уникнути ворожого вогню.

70-кілометрова дальність стрільби, по любих оцінках, є істотним стрибком вперед для артилерії; коли керовані GPS високоточні 155-мм артилерійські снаряди, такі як «Екскалібур» з’явилися на озброєнні близько десяти років тому – його дальність удару дорівнювала приблизно 30 кілометрів. Самохідна гаубиця, що здатна вражати цілі на відстані 70 кілометрів, ставить зброю на один рівень з деякими передовими ракетами, таких як високоточна керована реактивна система залпового вогню, яка також сягає 70 кілометрів.

У сучасному світі, де суперники ближнього і меншого рівня все частіше мають високоточну зброю, технологію C4ISR більшої дальності і безпілотну зброю, збільшення дальності стрільби є повсюдним трендом. Порушення Росією Договору про РСМД, заявлені нові засоби ППО С-500, нові танки «Армата» і швидко зростаючий флот безпілотних літальних апаратів, – все це викликає занепокоєння у розробників озброєння армії США. Насправді, розробники підкреслюють, що програма ERCA, принаймні частково, призначена для того, щоб дозволити армії перевершити російську зброю.

Новітня російська гаубиця 2С33 Мста-см2 згідно заяв здатна вразити на відстані більше 40 км, що значно перевищує 25-кілометрову дальність 2С19 Мста, що надійшла на озброєння в кінці 1980-х років, за даними globalsecurity.org. Гаубиці 2С19 Мста-С оснащені автоматизованою системою управління вогнем з підвищеною скорострільністю, цифровими електронними картами, балістичними комп’ютерами і системами супутникової навігації, йдеться в повідомленні.

Тому, використовуючи просту математику, можна стверджувати, що ERCA, здатна вражати цілі на відстані в 70 км, по-видимому, значно перевершує сучасну російську гаубицю Мста-С, що має дальність стрільби 40 км.

У той час як розробники зброї вітають можливість ведення більш далекого і точного артилерійського вогню, також визнають, що його ефективність залежить від подальшого розвитку датчиків, управління вогнем і цільової технології. «Тільки тому, що я можу стріляти далі, це не означає, що я вирішую проблему. Я повинен знайти потрібну ціль. Ми хочемо бути в змозі уразити рухомі цілі і цілі приховані особливостями ландшафту», – сказав розробник зброї.

В рамках паралельних зусиль армія також розробляє адаптацію до існуючих 155-мм снарядів, яка розширить дальність ще на 10 км до 40 км.

У новому снаряді XM1113 використана технологія реактивної ракети. XM1113 використовує великий високопродуктивний ракетний двигун, який забезпечує майже в три рази більшу тягу в порівнянні із застарілим M549A1 RAP. Його зовнішній профіль також був оптимізований для зниження опору, щоб досягти 40 з гаком кілометрів при стрільбі з існуючих польових 39-калибрових 155-мм систем озброєння.

Військовий навігатор України за матеріалами закордонних ЗМІ.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
Терпение Порошенко лопнуло: Президент начинает «войну» против Коломойского — названа причина

Президент Петр Порошенко подал судебный иск против канала олигарха Игоря Коломойского «1 + 1» из-за систематической публикации недостоверных данных и «черного пиара» против него. Об…«За кого голосовать будете?» Звезды «Квартала» позабавили сеть новым ВИДЕО

Артисты студии «Квартал 95» рассмешили пользователей сети серией роликов о «подкупе на выборах», где также пошутили над основателем «Квартала», кандидатом в президенты Украины Владимиром Зеленским….


«Путин призывал выдавливать из себя маленького Сталина»: Скандальный Киселев отличился странной одой главе Кремля

Анализируя выступления главы России Владимир Путина на расширенной коллегии Генпрокуратуры РФ, один из главных пропагандистов Дмитрий Киселев заявил, что президент способствует «выдавливанию маленького Сталина» из…


Студент НАУ о Зеленском: «Когда я посмотрел видео последних Ваших выступлений, то начал плакать»

Как передает УКРОП в редакцию интернет-издания Диалог.UA пришло письмо рассерженного и разочарованного юноши, который ранее искренне симпатизировал известному комику. Здравствуйте, господин Зеленский! Пишет вам киевлянин Алексей Иванов, студент Национальной академии…


Аброськин: «Воры в законе» готовятся приехать в Украину для дестабилизации ситуации на выборах

Полиция располагает информацией о намерениях «воров в законе» прибыть в Украину во время президентских выборов для дестабилизации ситуации в стране. Об этом 25 марта заявил…Телеведущая: Зеленский – лабораторное тестирование лидера нового типа. Обычно, такое, тестируют на мышах, а у нас на избирателях

Каждый раз после очередного президентского опроса начинается такая-то истерия, хочется выписать всем валерьянки и корвалмента. Об этом в своем блоге пишет журналист и телеведущая Марина…У Зеленского назвали условие для дебатов

Команда кандидата в президенты Владимира Зеленского готова к дебатами, если увидит запрос украинского избирателя. Об этом сообщил политтехнолог Зеленского Дмитрий Разумков, передает УКРОП со ссылкой на Апостроф….